Zajęcia przyrodnicze z elementami matematyki w PWD Laski

16 października, 2020 | by autor
Zajęcia przyrodnicze z elementami matematyki w PWD Laski
Nasze pociechy
0

Październikowe zajęcia przyrodnicze w PWD Laski , w ramach projektu: „Dla dobra dzieci- rozwój 13 placówek wsparcia dziennego w Gminie Malechowo” poświęcone były zegarom. Dzieci rozpoczęły od wypełnienia krzyżówki tematycznej, następnie obejrzały film prezentujący zawód zegarmistrza i wysłuchały piosenki„ U zegarmistrza”. Rozpoznawały i nazywały różne zegary począwszy od ściennych , stojących , elektronicznych, budzików, wodnych , słonecznych do tych zakładanych na rękę. Przypomniały i przećwiczyły zapisy zegarowe1 ,utrwaliły liczby arabskie i rzymskie. Wykonały również własne zegary, z których odczytywały różne kombinacje godzin. Ułożyły swój plan dnia oraz zagrały w grę polegającą na odnalezieniu par zegarów analogowy- elektroniczny wskazujących tę samą godzinę.
Dzieci wiedziały, że choć zegary przybierają różne formy i kształty, to wszystkie bez wyjątku porządkują życie i wyznaczają pewien wspólny dla wszystkich rytm. Wychowankowie trafnie zauważyli również, że czas to nieodłączny element w życiu każdego człowieka.
Anna Wyrzykowska, Magdalena Adamska – Janisiak

1.Zdjęcie przedstawia wychowanków PWD Laski układających z elementów zegary.
2.Zdjęcie przedstawia dzieci i wychowawczynię PWD Laski podczas zajęć przyrodniczych.
3.Zdjęcie przedstawia wychowanków PWD Laski podczas zajęć przyrodniczych .
4.Zdjęcie przedstawia dziecko z PWD Laski grające w grę polegającą na odnalezieniu par zegarów analogowy- elektroniczny wskazujących tę samą godzinę.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *