XI POMORSKI TURNIEJ ASHIHARA KARATE – Darłowo 02.10.2020 r. (relacja)

5 października, 2020 | by autor
XI POMORSKI TURNIEJ ASHIHARA KARATE – Darłowo 02.10.2020 r. (relacja)
Sport
0

W Darłowie odbyły się XI Pomorski Turniej Polskiej Organizacji Ashihara Karate w konkurencjach bezkontaktowych kihon (prosty układ karate), władania nunchaku, kumite na worku i tameshiwari (łamania desek). Zawody miały skromną oprawę i odbyły się z ograniczoną ilością uczestników na bezpiecznych zasadach, zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Sportu dotyczących prowadzenia zajęć sportowych i sztuk walki podczas epidemii COVID-19. W turnieju uczestniczyli zawodnicy Polskiej Organizacji Ashihara Karate z czterech miejscowości w przedziale wiekowym od 7 do 55 lat. Po wspólnej rozgrzewce wszystkich uczestników zawodów z zachowaniem dystansu pomiędzy zawodnikami przystąpiono do rywalizacji sportowej. W konkurencji kumite na worku wszyscy zawodnicy zaprezentowały dobry poziomo oraz przygotowanie kondycyjne i techniczne. Szczególne emocje towarzyszyły konkurencji władania – nunchaku w której zawodnicy musieli wykazać się dużą pomysłowością. Dobry poziom zaprezentowali także wszyscy startujący zawodnicy w mocno obsadzonej konkurencji kihon. Dużą atrakcją darłowskiej imprezy była konkurencja tameshiwari mężczyzn w której zwyciężył – Rafał Marciniak z Darłowa.

W zawodach bardzo dobrze wypadła ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa zajmując czołowe lokaty we wszystkich konkurencjach. Do wyróżniających zawodników z Darłowa należeli: Apolonia Wernicka, Amelia i Oliwier Hernas, Piotr Namiel, Leon Sławnikowski, Karol i Rafał Marciniak, Wojciech Janiszewski, Jan Smulski i Hubert Grzelak. Najlepszym zawodnikiem turnieju został – Piotr Namiel 7 kyu z Darłowa, który zajął 1 miejsce w konkurencji kihon, nunchaku i kumite na worku w kategorii wiekowej żak. Specjalną nagrodę za waleczność i hart ducha otrzymali najmłodsi uczestnicy zawodów Apolonia Wernicka z Darłowa oraz Jan Kaźmierczak z Krup.

Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 3 były dyplomy, medale, nagrody rzeczowe oraz słodycze dla wszystkich startujących dzieci. Sędzią głównym zawodów był prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski 6 dan z Darłowa. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przy wsparciu Centrum Sportowego Herkules w Darłowie i rodziców. Warto dodać że były to 123 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 187 start zawodników klubu w zawodach w ciągu 33 lat działalności.

Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie – zaprasza wszystkich sympatyków sztuk walki na treningi w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz. 18.00.                  Więcej informacji o klubie na stronie internetowej: www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

info. KAKiJJ – Darłowo

Na zdjęciach:

1. Rafał Marciniak z Darłowa podczas konkurencji tameshiwari.

2. Konkurencja kihon w wykonaniu Amelii Hernas.

3. Jan Smulski podczas konkurencji władania nunchaku.

4. Konkurencji kumite na worku w wykonaniu Leona Sławnikowskiego.

5. Najlepszy zawodnik turnieju – Piotr Namiel.

6. Apolonia Wernicka – specjalna nagroda z bojowości i hart ducha.

7. Dyplomy i medale za miejsca 1/3 w poszczególnych konkurencjach.

8. Plakat informacyjny o zawodach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *