Przeprowadzamy eksperymenty

17 września, 2020 | by autor
Przeprowadzamy eksperymenty
Kącik autorski
0

W poniedziałek 14.09.2020 dzieci z PWD w Laskach w ramach projektu „ Dla dobra dzieci – rozwój 13 placówek wsparcia dziennego w gminie Malechowo”na zajęciach fizyczno- chemicznych z elementami matematyki przeprowadzały eksperymenty.Wcieliły się w prawdziwych naukowców i stworzyły tęczę w szklance.Następnie przygotowały kolejne doświadczenie z wędrującą między kubeczkami wodą.Wychowankowie dzięki temu dowiedzieli się , jak działają siły kapilarne, które umożliwiają wodzie docierać od korzeni drzew do liści znajdujących się na samym szczycie.Obserwowali również „tańczące” rodzynki, które unoszone były przez bąbelki zawarte w wodzie mineralnej.Eksperymentowali również z papierem.Sprawdzili,kiedy papier utrzymuje kubeczek.Odkryli,że dopiero złożony w harmonijkę nie pozwolił mu spaść.Wychowankowie próbowali również zrobić „mocarną butelkę z ryżem”.Przedostatnie doświadczenie owiane było odrobiną magii.Dzieci poznały „refrakcję” czyli złudzenie optyczne, a na koniec zajęć były duże bańki mydlane,które przecież zaskakują i wprawiają w zachwyt, niezależnie od wieku.

Wykonywanie różnych eksperymentów daje dzieciom wiele radości, ale również pobudza chęci do zdobywania wiedzy,która przyda się  w kolejnych etapach edukacji.

Anna Wyrzykowska, Magdalena Adamska- Janisiak

1.Zdjęcie przedstawia dzieci z PWD w Laskach uczestniczących w zajęciach fizyczno- chemicznych z elementami matematyki podczas przygotowywania doświadczenia.
2.Zdjęcie przedstawia grupkę dzieci z PWD w Laskach podczas zajęć fizyczno- chemicznych z elementami matematyki.
3.Zdjęcie przedstawia grupkę dzieci z PWD w Laskach podczas zajęć fizyczno- chemicznych z elementami matematyki.
4.Zdjęcie przedstawia dziecko z PWD w Laskach uczestniczące w  zajęciach fizyczno- chemicznych z elementami matematyki podczas przygotowywania eksperymentu.


5. Zdjęcie przedstawia wychowanków PWD w Laskach podczas zajęć fizyczno- chemicznych z elementami matematyki.

6.Zdjęcie przedstawia eksperyment z wędrującą wodą przygotowany podczas zajęć fizyczno- chemicznych z elementami matematyki,w PWD w Laskach.
7..Zdjęcie przedstawia dziecko z PWD w Laskach uczestniczące w zajęciach fizyczno- chemicznych z elementami matematyki podczas robienia dużych baniek mydlanych.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *