V LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI PÓŁNOCNEJ ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE (relacja)

7 września, 2020 | by autor
V LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI PÓŁNOCNEJ ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE (relacja)
Sport
0

W Darłowie odbyły się V Letnie Mistrzostwa Polski Północnej Ashihara Karate w konkurencjach bezkontaktowych kihon (prosty układ karate), władania nunchaku, kumite na worku i tameshiwari (łamania desek). Zawody miały skromną oprawę i odbyły się w sali i na powietrzu bez publiczności z ograniczoną ilością uczestników na bezpiecznych zasadach, zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Sportu dotyczących prowadzenia zajęć sportowych i sztuk walki podczas epidemii COVID -19. W mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy Polskiej Organizacji Ashihara Karate z czterech miejscowości w przedziale wiekowym od 7 do 55 lat. Po wspólnej rozgrzewce wszystkich uczestników zawodów przystąpiono do rywalizacji sportowej. Większość pojedynków w konkurencji kumite na worku stała na dobrym poziomie sportowym, a zawodnicy zaprezentowali dobre przygotowanie kondycyjne i techniczne. Szczególne emocje towarzyszyły konkurencji władania – nunchaku w której zawodnicy musieli wykazać się dużą pomysłowością. Dobry poziom zaprezentowali także wszyscy startujący zawodnicy w mocno obsadzonej konkurencji kihon. Dużą atrakcją darłowskiej imprezy była konkurencja tameshiwari mężczyzn, która została rozegrana na powietrzu. W konkurencji tameshiwari zwyciężył zawodnik z Koszalina Adam Kapuściński.

W zawodach bardzo dobrze wypadła ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa zajmując czołowe lokaty we wszystkich konkurencjach. Najlepszym zawodnikiem letnich mistrzostw został – Wojciech Janiszewski 6 kyu z Sińczycy, który zajął 1 miejsce w konkurencji nunchaku i kumite na worku oraz 2 miejsce w kihon w kategorii wiekowej żak. Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 3 były dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

Sędzią głównym zawodów był prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski 6 dan z Darłowa. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przy wsparciu Centrum Sportowego Herkules w Darłowie i rodziców. Warto dodać że były to 122 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 186 start zawodników klubu w zawodach w ciągu 33 lat działalności.

Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie – zaprasza wszystkich sympatyków sztuk walki na treningi w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00.                

Więcej informacji o klubie na stronie internetowej: www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

info. KAKiJJ Darłowie

Na zdjęciach:

1. Adam Kapuściński z Koszalina podczas konkurencji tameshiwari.
2. Konkurencja władania nunchaku w wykonaniu Karola Marciniak.
3. Wojciech Janiszewski z Sińczycy podczas konkurencji kihon.
4. Kumite na worku w wykonaniu Leona Sławnikowskiego.
5. Dyplomy i medale za miejsca 1/3 w poszczególnych konkurencjach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *