NIE STRASZ, NIE STRASZ … CZ.4

18 lipca, 2020 | by autor
NIE STRASZ, NIE STRASZ … CZ.4
Wiadomości
0

W tym artykule odniosę się do już ostatniej strony pisma wójta Stachowiaka. Gdybym był tak, jak ten bardzo młody i przemądrzały prezesik spółdzielni socjalnej, to bym się zasłaniał złą datą budżetu lub numerem uchwały, który powinien być następujący XIII/109/2015 co pokazujemy na skanie 5 strony pisma!

Ponieważ nie jestem, prezentuję jedno z pism ww. prezesika, w którym jest wywód, czyje są śmieci, gminy czy mieszkańców ?? A tak na marginesie, w szkole, w parku czy bibliotece to, kto jest ich właścicielem bardzo, ale to naprawdę bardzo młody prezesiku? Komu spółdzielnia wystawia fakturę gminie czy mieszkańcom? Pokazujemy naszym Czytelnikom ostatnie pismo z KOMUNALKI, gdzie zostały podane koszty odbioru i transportu odpadów do Zakładu w Gwiazdowie. W stosunku do kwoty ponad 555 tys. zł, jaką podał wójt w swoim piśmie do nas, jest to kwota o 80 tys. zł od tej podanej przez spółdzielnię! Może ktoś jeszcze wozi odpady do Zakładu w Gwiazdowie z waszej gminy? NO I KTO TU JEST KŁAMCĄ wójt czy prezesik? 

Koszty administracyjne to ok. 150 tys. zł, a nie np. 90 tys. zł tak jak w kalkulacji, a może jeszcze mniej 50 tys. zł na jednego pracownika? O optymalizacji w transporcie odpadów nie wspomnę, ale młody prezesik nie musi tak się męczyć! Papier wszystko zniesie i z tego korzystacie. Nie wierzę w wasz profesjonalizm i uczciwość, zresztą potwierdza to protokół RIO ze Szczecina, o czym już wielokrotnie pisałem. Ciekaw jestem czy Rzecznik Dyscypliny Finansów, do którego poszła sprawa wójta i gminy, ukaże wójt i władze gminy za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, defraudację, malwersację czy zwykłe złodziejstwo /nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania!!/? /skan poniżej/

Czy wówczas napiszecie o wyroku RIO, że „przedstawiono Gminę Sławno oraz jej władze — Radę Gminy i Wójta, w złym, nieprawdziwym, fałszywym świetle, na podstawie niepełnych informacji”?

WYDAWCA/ nie dziennikarz

PS. Takie dwie uwagi: 

– bardzo młody prezesik pracując w hurtowni FUGA, to był ktoś inny, obecnie powiedzieć „woda sodowa” to za mało,

– radnym gminnym współpracującym ręka w rękę z wójtem informuję, RIO to może być tylko początek „pandemii”! Jeśli myślicie, że jesteście bezkarni, to po wyborach możecie się bardzo pomylić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *