NIE STRASZ, NIE STRASZ … CZ.4

July 18th, 2020 | by autor
NIE STRASZ, NIE STRASZ … CZ.4
Wiadomości
0

W tym artykule odniosę się do już ostatniej strony pisma wójta Stachowiaka. Gdybym był tak, jak ten bardzo młody i przemądrzały prezesik spółdzielni socjalnej, to bym się zasłaniał złą datą budżetu lub numerem uchwały, który powinien być następujący XIII/109/2015 co pokazujemy na skanie 5 strony pisma!

Ponieważ nie jestem, prezentuję jedno z pism ww. prezesika, w którym jest wywód, czyje są śmieci, gminy czy mieszkańców ?? A tak na marginesie, w szkole, w parku czy bibliotece to, kto jest ich właścicielem bardzo, ale to naprawdę bardzo młody prezesiku? Komu spółdzielnia wystawia fakturę gminie czy mieszkańcom? Pokazujemy naszym Czytelnikom ostatnie pismo z KOMUNALKI, gdzie zostały podane koszty odbioru i transportu odpadów do Zakładu w Gwiazdowie. W stosunku do kwoty ponad 555 tys. zł, jaką podał wójt w swoim piśmie do nas, jest to kwota o 80 tys. zł od tej podanej przez spółdzielnię! Może ktoś jeszcze wozi odpady do Zakładu w Gwiazdowie z waszej gminy? NO I KTO TU JEST KŁAMCĄ wójt czy prezesik? 

Koszty administracyjne to ok. 150 tys. zł, a nie np. 90 tys. zł tak jak w kalkulacji, a może jeszcze mniej 50 tys. zł na jednego pracownika? O optymalizacji w transporcie odpadów nie wspomnę, ale młody prezesik nie musi tak się męczyć! Papier wszystko zniesie i z tego korzystacie. Nie wierzę w wasz profesjonalizm i uczciwość, zresztą potwierdza to protokół RIO ze Szczecina, o czym już wielokrotnie pisałem. Ciekaw jestem czy Rzecznik Dyscypliny Finansów, do którego poszła sprawa wójta i gminy, ukaże wójt i władze gminy za naruszenie dyscypliny finansów publicznych, defraudację, malwersację czy zwykłe złodziejstwo /nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania!!/? /skan poniżej/

Czy wówczas napiszecie o wyroku RIO, że „przedstawiono Gminę Sławno oraz jej władze — Radę Gminy i Wójta, w złym, nieprawdziwym, fałszywym świetle, na podstawie niepełnych informacji”?

WYDAWCA/ nie dziennikarz

PS. Takie dwie uwagi: 

– bardzo młody prezesik pracując w hurtowni FUGA, to był ktoś inny, obecnie powiedzieć „woda sodowa” to za mało,

– radnym gminnym współpracującym ręka w rękę z wójtem informuję, RIO to może być tylko początek „pandemii”! Jeśli myślicie, że jesteście bezkarni, to po wyborach możecie się bardzo pomylić!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *