CZY NA PEWNO PŁACIMY ZA ODPADY ?!

11 kwietnia, 2020 | by autor
CZY NA PEWNO PŁACIMY ZA ODPADY ?!
Wiadomości
3

Po licznych komentarzach na naszej stronie i fb skierowaliśmy mejlem zapytanie do naszych firm od odpadów i jednej gminy /w gminie Malechowo usuwaniem śmieci zajmuje się PGK Koszalin/. Mejle takie jak ten poniżej wysłaliśmy 13 lub 18 marca br.
Szanowni Państwo,
na podstawie art. 2 ust. 1 i art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198) wnoszę o przesłanie mi kopii fv za okres od 01.01.2019 r. do 29.02.2020 r. za usunięcie odpadów komunalnych . Dodatkowo wnoszę o odpowiedź na pytania:
– jaka kwota wpłynęła od mieszkańców gminy od 01.01-31.12.2019 r. za odbiór odpadów?
– czy fv za zabranie odpadów zawiera wszelkie koszty ich usunięcia i dostarczenia do Zakładu w ……………………….?
Na podstawie art. 14 ust. 1 powołanej ustawy, wnoszę o udostępnienie mi powyższych informacji, poprzez przesłanie informacji pocztą elektroniczną na podany powyżej adres.

Niestety od połowy firm z gmin nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi albo wymijające, wobec tego podobne lub identyczne pytanie przesłaliśmy do urzędów gmin. Ponieważ odpowiedzi urzędników spodziewany się tuż po świętach, na drugi weekend będziemy publikować otrzymane “śmieciowe” materiały. Dziś przedstawiamy tabelę, w której pokazujemy, ile gminy uzyskałyby za odpady w tym roku, gdyby 100% mieszkańców zapłaciło za odpady segregowane po nowych stawkach. To, że Państwo nie płacicie za odpady zgodnie z cennikiem Waszej gminy, wcale nas nie widzi! Skąd wynika, że odbiór tych samych śmieci w jednej kosztuje 12-16 zł /choć i to za dużo/, a w innej aż 28-33 zł /inne śmieci, śmieciarki, roboty, kosze itp./!!
Czy to nie jest zwykłe ZŁODZIEJSTWO??!
WYDAWCA/nie dziennikarz

3 Comments

 1. Iwanka says:

  “Po licznych komentarzach na naszej stronie i fb…” Niby jakich i gdzie? Czy Nad Wieprzą jest stroną satyryczną? Zaglądam na Waszą stronę i fb co jakiś czas właśnie to to żeby poprawić sobie humor. Inni pewnie robią to z tego samego powodu. A tekst o licznych komentarzach niszczy hahaha

  • autor says:

   Szanowna Pani Iwanko, “jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”!
   Pozdrawiam
   PS. A i jeszcze jedno – ŚMIECH TO ZDROWIE! Zdrowia Pani życzymy!

  • zien says:

   pani iwonka pracuje w urzędzie i kako dobra poddana postanowiła być kolejnym klakierem….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *