ZIMOWY OBÓZ ASHIHARA KARATE – DARŁOWO 13-16.02.2020 r. (relacja)

February 17th, 2020 | by autor
ZIMOWY OBÓZ ASHIHARA KARATE – DARŁOWO 13-16.02.2020 r. (relacja)
Sport
6

W Darłowie odbyło się mały zimowy obóz Ashihara Karate w którym uczestniczyli instruktorzy i zawodnicy Polskiej Organizacji Ashihara Karate ze Śląska i Pomorza. Zajęcia odbywały się trzy razy dziennie i były niezwykle wyczerpujące, ale dające wszystkim ćwiczącym wiele satysfakcji. Swoje umiejętności uczestnicy obozu doskonali nie tylko w sali Centrum Sportowego Herkules, ale także na powietrzu. Zimowe szkolenie obejmuje 9 treningów podstawowych i 1 trening nocny. Zajęcia podzielone były na treningi wspólne dla wszystkich grup wiekowych oraz treningi tylko dla grupy zawodników zaawansowanych. Zimowe szkolenie prowadził główny szkoleniowiec Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski 6 dan Karate i Ju Jitsu, 5 dan Kick-Boxing, 3 dan Kobudo z Darłowa oraz instruktor Mirosław Szczotka 1 dan z Cieszyna. Program szkoleniowy obejmował trening takich sztuk walki jak: Ashihara Karate, Kick-Boxing, Ju Jitsu, Grappling i Kobudo (nunchaku, tonfa, kalaki, kij-bo). Wiele miejsca na treningach poświęcono nauce prawidłowego skracania dystansu, wykorzystania uników, łączenia technik uderzeniowych z rzutami i dźwigniami – co jest bardzo charakterystyczne dla stylu Ashihara Karate. Nie zabrakło także walk sparingowych formule full contact karate i grappling (rodzaj zapasów). Na zakończenie czterodniowego obozu – shihan Dariusz Winiarski przeprowadził dla kilku uczestników obozu egzamin na stopnie szkoleniowe w Ashihara Karate, Kick-Boxing i Kobudo. Wysoki poziom prowadzonych zajęć i duże zaangażowanie ćwiczących zaowocowało świetnymi wynikami egzaminu. Zimowe szkolenie zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przebiegł w miłej i przyjacielskiej atmosferze i było bardzo udane zarówno pod względem organizacyjnym jak i pogody. Kolejne typu szkolenie Polskiej Organizacji Ashihara Karate w Darłowie planowane jest na początku maja br.
Klub Ashihara Karate i Ji Jitsu w Darłowie – zaprasza wszystkich sympatyków sztuk walki na treningi w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00. Informacje o klubie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm
info. KAKiJJ – Darłowo

Na zdjęciu:
1. Instruktorzy prowadzący zimowe szkolenie Dariusz Winiarski z Darłowa i Mirosław Szczotka z Cieszyna.

2. Grupa dzieci podczas rozgrzewki.

3. Zawodnicy z Koszalina Adam Kapuściński, Karolina Fortuniak i prezes POAK Dariusz Winiarski.

4. Instruktor Mirosław Szczotka z Cieszyna podczas treningu na worku.

5. Promocja na stopnie szkoleniowe zawodników z Jeżyczek, Darłowa i Koszalina.

6. Grafik zajęć zimowego obozu Ashihara Karate 2020 r.

6 Comments

 1. Pan Damian says:

  Tym razem zdjęcia z przed roku czy dwóch? Bo pewny nie jestem

  • Dariusz Winiarski says:

   Bardzo łatwo jest coś złośliwego i krzywdzącego na kogoś napisać na portalach internetowych bo nie trzeba się podpisać z imienia , nazwiska i podania skąd się jest. Szkoda tylko , że wielu ludzi potrafi uwierzyć w złośliwe komentarze.

   Autorze powyższego komentarza miałeś odwagę napisać złośliwy tekst to teraz mniej odwagę podpisać się z imienia nazwiska , aby wszyscy wiedzieli kim jesteś.

   Proszę napisz co zrobiłeś dla rozwoju sztuk i sportów walki w kraju i na świecie , ile zorganizowałeś szkoleń , obozów i zawodów , jaką masz klasę mistrzowską , u jakich mistrzów , sław i autorytetów trenowałeś w kraju i na świeci.

   w imieniu Polskiej Organizacji Ashihara Karate i Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie
   prezes Dariusz Winiarski

 2. autor says:

  Takie życie, Prezesowi dziękujemy i prosimy o więcej.

 3. Mirosław Szczotka says:

  Dzień dobry ! Szanowni czytelnicy informuję , że byłem uczestnikiem tegorocznego zimowego obozu Ashihara Karate w Darłowie i zamieszczone zdjęcia z moim wizerunkiem pochodzą z tego obozu.
  W zimowym obozie uczestniczyła grupa dzieci , młodzież i dorośli. Obóz jak każdy organizowany przez Shihana Dariusza Winiarskiego był bardzo udany.
  Instruktor Mirosław Szczotka z Cieszyna.
  Panie Damianie sprzed pisze się łącznie i przez s!

 4. Karolina says:

  Witam.Informuję pana niedowiarka,że jednak są osoby które biorą udział w szkoleniach Ashihara Karate w Darłowie.Jest to rewelacyjna szkoła którą będę godnie polecać. Nie wiem po co tyle jadu i złości ze strony nie których osób…Hmm niech pomyśle może czysta zazdrość bo interes nie idzie…No cóż bywa i tak.Może pora coś zmienić a nie tylko krytykować innych.
  Informuje , że byłam uczestniczką zimowego obozu w Darłowie i zamieszczone zdjęcia z moim wizerunkiem pochodzą z tego obozu.
  Z poważaniem Karolina Fortuniak z Koszalina.

 5. A.Kapuściński says:

  Także byłem na szkoleniu lecz nie na całym.
  Pozdrawiam.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *