VIII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ ASHIHARA KARATE – DARŁOWO 07.12.2019 r. (relacja)

Grudzień 9th, 2019 | by autor
VIII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ ASHIHARA KARATE – DARŁOWO 07.12.2019 r. (relacja)
Sport
0

W Centrum Sportowym Herkules w Darłowie odbył się VIII Mikołajkowy Turniej Ashihara Karate w konkurencji kihon (prosty układ karate), władania nunchaku i kumite na worku w sześciu kategoriach wiekowych.
W turnieju uczestniczyli młodzi zawodnicy Polskiej Organizacji Ashihara Karate z siedmiu miejscowości w przedziale wiekowym od 4 do 9 lat. Zawody odbyły się pod hasłem ,,Postaw na Rodzinę,, i były adresowane przede wszystkim dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z Ashihara Karate.
Uroczystego otwarcia turnieju dokonała prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate i Klubu Ashihara Karate i
Ju Jitsu w Darłowie – shihan Dariusz Winiarski 6 dan. Po prezentacji startujących zawodników rozpoczęła się rywalizacja, która dostarczyła kibicom dużo emocji. Większość pojedynków w konkurencji kumite na worku stała
na dobrym poziomie sportowym, a zawodnicy zaprezentowali dobre przygotowanie kondycyjne i techniczne.
Szczególne emocje towarzyszyły konkurencji władania – nunchaku w której młodzi zawodnicy musieli wykazać
się dużą pomysłowością. Dobry poziom zaprezentowały także wszystkie startujące dzieci w mocno obsadzonej konkurencji kihon.
Dodatkową atrakcją mikołajkowego turnieju dla młodych zawodników były zabawy sprawnościowe.
W zawodach bardzo dobrze wypadła cała ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa zajmując czołowe lokaty we wszystkich konkurencjach. Do wyróżniających zawodników z Darłowa należeli: Amelia i Oliwier Hernas, Jan Smulski, Hubert Grzelak, Piotr Namiel, Dawid Szyjka, Wojciech Janiszewski, Wiktor Wojnicz i Leon Sławnikowski. Specjalną nagrodę za waleczność i hart ducha otrzymała najmłodsza uczestnik zawodów 4 letnia Hanna Grzelak z Darłowa. Sędzią nadzorującym przebieg zawodów był – Karol Fąferek z Bobolina, a obowiązki sędziego czasowego pełnił – Artur Włodarczyk z Jeżyczek. Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/3 były dyplomy, medale, nagrody rzeczowe oraz słodycze dla wszystkich startujących dzieci. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przy wsparciu Polskiej Organizacji Ashihara Karate, Centrum Sportowego Herkules i rodziców. Warto dodać że były to już 118 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 182 start zawodników klubu w zawodach w ciągu 32 lat działalności.

Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie – zaprasza wszystkich sympatyków sztuk walki na treningi
w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz. 18.00. Więcej informacji o klubie na stronie internetowej: www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

info. KAKiJJ – Darłowo

Na zdjęciach:
1. Miłosz Grezel z Jeżyczek podczas konkurencji kihon

2. Zawodniczka z Darłowa Amelia Hernas podczas konkurencji nunchaku

3. Konkurencja kumite na worku

4. Plakat informujący o zawodach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *