Pyszne i zdrowe zajęcia kulinarne

28 listopada, 2019 | by autor
Pyszne i zdrowe zajęcia kulinarne
Nasze pociechy
0

Dnia 27.11.2019 r. w PWD Laski w ramach propagowania zdrowego odżywiania na zajęciach kulinarnych z dietetykiem p. Bożeną Barską dzieci miały szansę sprawdzić się w roli szefów kuchni i przygotować dwa zdrowe posiłki. Pierwszym zadaniem było wykonanie sałatki z burakiem , serem feta i prażonym słonecznikiem. Dzieci z dużym zaangażowaniem zabrały się do krojenia i mieszania składników. Następnie przygotowały pyszne i dietetyczne ciasto marchewkowe. Tego dnia dodatkowo na stole zagościły zdrowe przekąski: chipsy z jabłek, mieszanka orzechów i rodzynki.
Zajęcia kulinarne to jedna z ulubionych form zajęć wśród naszych wychowanków. Dzieci nauczyły się wielu cennych i wartościowych rzeczy związanych z zasadami zdrowego żywienia i wpływu rodzaju diety na samopoczucie i zdrowie. Nabyły umiejętność przygotowywania posiłków, doboru odpowiednich artykułów spożywczych, sprzątania po sobie i zmywania naczyń. Poznały również zasady higieny, a samo wykonywanie czynności związanych z pracą w kuchni rozwinęło ich zdolności manualne.
Kontakt z rozmaitymi rodzajami pożywienia pobudził ich zmysły smaku i węchu. Wszystko zostało zjedzone z ogromnym smakiem. Wychowankowie z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.
Anna Wyrzykowska , Magdalena Adamska -Janisiak

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *