ZACHODNIOPOMORSKI TURNIEJ ASHIHARA KARATE – DARŁOWO 16.11.2019 r. (relacja)

19 listopada, 2019 | by autor
ZACHODNIOPOMORSKI TURNIEJ ASHIHARA KARATE – DARŁOWO 16.11.2019 r. (relacja)
Sport
0

W Darłowie odbył się Zachodniopomorski Turniej Ashihara Karate w konkurencji kihon (prosty układ karate), grappling (rodzaj zapasów) i walki na worku w pięciu kategoriach wiekowych. W turniej uczestniczyli młodzi zawodnicy Polskiej Organizacji Ashihara Karate w przedziale wiekowym od 5 do 12 lat.
Zawody odbyły się pod hasłem ,,Postaw na rodzinę,, i były adresowane przede wszystkim do sportowców nowej generacji, którzy rozpoczynają swoją przygodę z Ashihara Karate.
Po prezentacji startujących zawodników rozpoczęła się rywalizacja, która dostarczyła kibicom dużo emocji.
Większość pojedynków w konkurencji grappling stała na dobrym poziomie sportowym, a zawodnicy zaprezentowali dobre przygotowanie kondycyjne i taktyczne. Duże emocje towarzyszyły konkurencji walki na worku w której młodzi zawodnicy musieli wykazać się efektownymi ciosami, kopnięciami, pomysłowością i dobrą kondycją.
Dobry poziom zaprezentowali także zawodnicy w mocno obsadzonej konkurencji kihon.
W zawodach bardzo dobrze wypadła ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa zajmując drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Do wyróżniających zawodników z Darłowa należeli: Amelia i Oliwier Hernas, Szymon Hołub, Jan Smulski, Piotr Namiel, Wiktor Wojnicz i Leon Sławnikowski. Najlepszym zawodnikiem turnieju został
– Miłosz Grezel z Jeżyczek, który zajął 1 miejsce w konkurencji kihon, walki na worku i grappling w kategorii żak. Specjalną nagrodę za waleczność i hart ducha otrzymał najmłodszy uczestnik zawodów 5 letni Jakub Szarycz z Jeżyczek. Sędzią głównym zawodów był prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski
6 dan z Darłowa, sędzią nadzorującym przebieg zawodów był – Karol Fąferek z Bobolina, a obowiązki sędziego czasowego pełnił – Artur Włodarczyk z Jeżyczek.
Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 3 były dyplomy, medale, nagrody rzeczowe oraz słodycze
dla wszystkich startujących dzieci. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przy wsparciu Polskiej Organizacji Ashihara Karate i Centrum Sportowego Herkules w Darłowie.
Warto dodać że były to już 117 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 181 start zawodników klubu w zawodach w ciągu 32 lat działalności. Obecnie zawodnicy z Darłowa przygotowują się do startu w VIII Mikołajkowym Turnieju Ashihara Karate, który odbędzie się 7 grudnia br. w Darłowie.

Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie – zaprasza wszystkich sympatyków sztuk walki na treningi
w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz. 18.00. Więcej informacji o klubie na stronie internetowej: www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

info. KAKiJJ – Darłowo

Na zdjęciach:

1. Szymon Hołub z Darłowa podczas konkurencji kihon

2. Jedna z walki w konkurencji grappling

3. Konkurencja walki na worku

4. Najlepszy zawodnik turnieju Miłosz Grezel z Klubu Jeżyczki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *