MIĘDZYNARODOWY STAŻ SZKOLENIOWY SZTUK WALKI – ŻYWIEC 28.09.2019 r. ( relacja)

1 października, 2019 | by autor
MIĘDZYNARODOWY STAŻ SZKOLENIOWY SZTUK WALKI – ŻYWIEC 28.09.2019 r. ( relacja)
Sport
0

W Żywcu odbył się Międzynarodowy Staż Szkoleniowy Sztuk Walki – International Camp zorganizowany przez Polską Federację Sztuk Walki i Sportów Obronnych (PFSzWiSO) i Klub Sportowy Dragon pod patronatem Burmistrza Miasta Żywiec. W szkoleniu uczestniczyło 150 zawodników i instruktorów z Kanady, Wielkiej Brytanii, Włoch, Szwecji, Litwy, Słowacji, Niemiec i Polski reprezentujący różne sztuki walki (Aikido, Karate, Ju Jitsu, Kung Fu, Kobudo).
Na szkoleniu Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i Polską Organizację Ashihara Karate (POAK) reprezentował
– shihan Dariusz Winiarski (prezes i główny szkoleniowiec klubu Darłowo i POAK).
Międzynarodowe szkolenie otworzył prezes PFSzWiSO – soke Paweł Handzlik 9 dan wspólnie z Burmistrzem Miasta Żywiec. Po otwarciu stażu odbyła się uroczystość podczas której grupa mistrzów przybyłych na szkolenie w składzie: Joachim Jenkel-Peters 10 dan (Niemcy), Michele Pisante 10 dan (Włochy), Daniel Głowacki 10 dan i Mirosław Kuświk 10 dan (obaj z Polski) uhonorowali prezes PFSzWiSO – Pawła Handzlik najwyższym stopniem mistrzowskim 10 dan w Ju Jitsu z okazji jego 40-letcie uprawiania sztuk walki. Po uroczystości rozpoczęły się zajęcia na pięciu matach z podziałem na grupy wiekowe i stopnie. Całodzienne szkolenie było bardzo wyczerpujące, ale dające wszystkim ćwiczącym wiele satysfakcji. Na zakończenie stażu w obecności wszystkich mistrzów odbył się bardzo intensywny egzamin na stopnie mistrzowskie dan w Ju Jitsu i Aikido w którym uczestniczyło kilkudziesięciu zawodników.
Po zakończeniu egzaminu zostały wręczone pamiątkowe certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu oraz odbyły się promocje na stopnie mistrzowskie dan. Wśród promowanych był darłowianin – Dariusz Winiarski, który po 20 latach treningu japońskiej sztuki walki Ju Jitsu otrzymał promocję na stopień mistrzowski 6 dan. Prezes PFSzWiSO – Paweł Handzlik wręczając Dariuszowi Winiarskiemu certyfikat potwierdzający 6 dan Ju Jitsu podkreślił jego długoletnią współpracę z federacją oraz 32-letnią pracę szkoleniową propagującą sztuki walki w Darłowie i Polsce.
Szkolenie w Żywcu było bardzo udane pod względem organizacyjnym, a wspólne zajęcia sztuk walki dla wszystkich uczestników dostarczyły wiele wrażeń, owocnych treningów i nowych znajomości.
Uczestnictwo lidera Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusza Winiarskiego w szkoleniu zaowocowało zdobyciem kolejnych doświadczeń w sztukach walki i nawiązaniem współpracy z kolejnymi klubami sztuk walki z kraju i zagranicy.

Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie – zaprasza wszystkich sympatyków sztuk walki na treningi w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w: poniedziałki, środy i piątki godz. 18.00.
Więcej informacji o centralnym klubie Polskiej Organizacji Ashihara Karate można znaleźć na stronie internetowej:
www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

info. KAKiJJ – Darłowo

Na zdjęciach:
1. Pamiątkowe zdjęcie uczestniczy międzynarodowego szkolenia w Żywcu

2. Trening Ju Jitsu

3. Uczestnicy szkolenia podczas treningu na macie

4. Pokaz walki kijem

5. Od lewej prezes PFSzWiSO Paweł Handzlik i Dariusz Winiarski podczas promocji na 6 dan Ju Jitsu

6. Pamiątkowy certyfikat uczestnictwa w szkoleniu

7. Plakat informacyjny o szkoleniu w Żywcu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *