IV LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI PÓŁNOCNEJ ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE – relacja

September 2nd, 2019 | by autor
IV LETNIE MISTRZOSTWA POLSKI PÓŁNOCNEJ ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE – relacja
Sport
0

W Darłowie odbyły się IV Letnie Mistrzostwa Polski Północnej Ashihara Karate w konkurencji kihon (prosty układ karate), kata (zaawansowany układ karate), władania nunchaku i tameshiwari (konkurencja łamania desek).
W zawodach uczestniczyli zawodnicy Polskiej Organizacji Ashihara Karate z sześciu miejscowości w przedziale wiekowym od 6 do 54 lat. Po prezentacji startujących zawodników rozpoczęła się rywalizacja, która dostarczyła kibicom dużo emocji. Dobry poziom zaprezentowali wszyscy startujący zawodnicy w konkurencji form kihon i kata.
Szczególne emocje towarzyszyły konkurencji władania – nunchaku w której zawodnicy musieli wykazać się dużą pomysłowością. Dużą atrakcją darłowskiej imprezy była konkurencja tameshiwari, która została przeprowadzona na placu rekreacyjnym Szkoły Morskiej w Darłowie.
W konkurencji tameshiwari zaciężył Bartosz Papierz z Dobiesławia przed Dariuszem Winiarskim z Darłowa i Adamem Kapuścińskim z Koszalina.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Dobiesław przed Koszalinem, Darłowem i Jeżyczkami.
Najlepszym zawodnikiem letnich mistrzostw został Bartosz Papierz z Dobiesławia, który zajął 1 miejsce w konkurencji kihon, kata i tameshiwari oraz 2 miejsce w konkurencji władania nunchaku.
Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 3 były dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Organizacji Ashihara Karate i Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przy wsparciu Centrum Sportowego Herkules w Darłowie.
Warto dodać że były to 116 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 179 start zawodników klubu w zawodach w ciągu 32 lat działalności.

Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie – zaprasza wszystkich zainteresowanych na treningi sztuk walki
w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00. Więcej informacji o klubie na stronie internetowej: www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

info. KAKiJJ Darłowie

Na zdjęciu:

1. Dariusz Winiarski z Klubu Darłowo podczas konkurencji tameshiwari.

2. Gabriel Włodarczyk z Klubu Jeżyczki podczas konkurencji kihon.

3. Konkurencja władania nunchaku.

4. Medaliści konkurencji tameshiwari od lewej Bartosz Papierz (Dobiesław), Dariusz Winiarski (Darłowo)
i Adam Kapuściński (Koszalin).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *