LIPCOWE SZKOLENIE ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE – 27.07.2019 r. (relacja)

29 lipca, 2019 | by autor
LIPCOWE SZKOLENIE ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE – 27.07.2019 r. (relacja)
Sport
0

W Darłowie odbyło się kolejne w tym roku szkolenie Polskiej Organizacji Ashihara Karate (POAK) w którym uczestniczyli instruktorzy i zawodnicy z Koszalina, Dobiesławia i Darłowa. Swoje umiejętności uczestnicy doskonali na placu rekreacyjnym Szkoły Morskiej w Darłowie pod kierunkiem głównego szkoleniowca POAK- shihan Dariusza Winiarskiego 6 dan Karate, 5 dan Kick-Boxing i Ju Jitsu oraz 3 dan Kobudo. Szkolenie przeznaczone było dla instruktorów i zawodników posiadających wyższe stopnie szkoleniowe (zielone i brązowe pasy).
Pierwsza część szkolenia poświęcona była treningowi technik podstawowych i kombinacji Boxing & Kick-Boxing na tarczach, łapach i z partnerem. Druga część szkolenia poświęcona była doskonaleniu kombinacji walki i samoobrony Ashihara Karate – Sabaki i formy kata.
Wiele miejsca na treningach poświęcono nauce prawidłowego skracania dystansu, wykorzystania uników, łączenia technik uderzeniowych z rzutami i dźwigniami – co jest bardzo charakterystyczne dla stylu Ashihara Karate.
Nie zabrakło także walk sparingowych formule Ashihara Karate – Full Contact i Kick-Boxing.
Szkolenie zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i Komisję Stylową Ashihara Karate – Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przebiegł w miłej i przyjacielskiej atmosferze i było bardzo udane zarówno pod względem organizacyjnym i pogody. Głównym celem szkolenia było przygotowanie kondycyjne i techniczne zawodników i instruktorów z Pomorza do zbliżającego się kolejnego egzaminu na stopnie szkoleniowe podczas XXII Otwartego Letniego Obozu Polskiej Organizacji Ashihara Karate – Darłowo 20-28 sierpień br.

info. KAKiJJ – Darłowo

Na zdjęciu:
Trening Ashihara Karate w wykonaniu Adama Kapuścińskiego (Koszalin) i Bartosza Papierz (Dobiesław)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *