ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLENIOWEGO W KLUBIE ASHIHARA KARATE I JU JITSU W DARŁOWIE

July 9th, 2019 | by autor
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLENIOWEGO  W KLUBIE ASHIHARA KARATE I JU JITSU W DARŁOWIE
Sport
0

W Centrum Sportowym Herkules w Darłowie odbyło się zakończenie roku szkoleniowego Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu. Sezon szkoleniowy od września do czerwca 2018/2019 w klubie wypełniony był licznymi szkoleniami, obozami, zawodami i egzaminami na stopnie szkoleniowe. W zajęciach klubu brała udział liczna grupa dzieci, młodzieży i dorosłych w wieku od 6 do 54 lat z Darłowa, Domasłowic, Sińczycy, Bobolina, Jeżyczek, Iwięcina, Bukowa Morskiego i Dobiesławia. Program szkolenia obejmowały takie sztuki walki jak: Ashihara Karate, Ju Jitsu, Grappling, Kick-Boxing, Kobudo oraz modne w ostatnim czasie – MMA. Zajęcia w klubie nieprzerwanie od 32 lat prowadzi doświadczony instruktor sportu Karate i Ju Jitsu – Dariusz Winiarski (6 dan – Karate, 5 dan – Ju Jitsu i
Kick-Boxing oraz 3 dan – Kobudo), który jest także głównym szkoleniowcem Polskiej Organizacji Ashihara Karate. Klub zorganizował w zakończonym sezonie szereg udanych imprez miejskich, regionalnych i ogólnopolskich.
Pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych klub w Darłowie zorganizował siedem zawodów w tym Puchar i Mistrzostwa Pomorza w których startowali zawodnicy Ashihara Karate oraz innych styli i organizacji, którzy rywalizowali w sześciu konkurencjach kihon, kata, kumite, grappling, nunchaku i tameshiwari.
Dobrym wynikiem zakończył się także start zawodników klubu w Pucharze Europy w Sztukach Walki w Żywcu – zdobytych pięć medali oraz w Zachodniopomorskiej Olimpiadzie Karate Dzieci i Młodzieży w Wolinie i
XV Ogólnopolskim Pucharze Podbeskidzia w Żywcu – gdzie ekipa Ashihara Karate z Darłowa zdobyła po cztery medale.
Zawodnicy Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu w sezonie 2018/2019 startując w 10 zawodach zdobyli: 34 – złote
medale, 56 – srebrnych i 48 – brązowych (łącznie zdobytych 138 medali). Drużynowo klub z Darłowa 5-krotnie zajął
pierwsze miejsce oraz 2 raz drugie miejsce. Z inicjatywy klubu odbyły się także liczne szkolenia sztuk walki w
których uczestniczyli zawodnicy i instruktorzy Polskiej Organizacji Ashihara Karate oraz innych styli i organizacji
sztuk walki z Cieszyna, Wodzisławia Śląskiego, Koszalina, Morąga i Słupska.
Trzeba także dodać, że w dniach 20-28 sierpnia br. w Darłowie odbędzie się po raz dwudziesty drugi Otwarty Letni Obozu Polskiej Organizacji Ashihara Karate dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystkie organizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu imprezy były dofinansowane z dotacji z Urzędu Miasta Darłowo. Podsumowując sezon szkoleniowy 2018/2019 był bardzo udany dla klubu i przyniósł wiele powodów do satysfakcji dla ćwiczących, działaczy i zarządu. W nowym sezonie, który rozpocznie się od 4 września klub planuje organizację wielu imprez sztuk walki w Darłowie przy współpracy z Polskim Związkiem Ju Jitsu, Polską Organizacją Ashihara Karate, Polską Federacją Sztuk Walki i Sportów Obronnych, Urzędem Miasta Darłowo i Centrum Sportowym Herkules.

info. KAKiJJ – Darłowo

Na zdjęciu: Zawodnicy trenujący w klubie w roku szkoleniowym 2018/2019

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *