BYŁ SOBIE SZPITAL ! CZ.3

July 11th, 2019 | by autor
BYŁ SOBIE SZPITAL ! CZ.3
Wiadomości
0

BYŁ SOBIE SZPITAL ! CZ.3
Parę dni przed końcem zeszłego roku, Starosta próbował oszukać opinię publiczną informacją, że sytuacja szpitala „cudownie” się poprawiała. Niestety ekonomia jest bezlitosna, liczb po prostu nie się oszukać. W demaskowaniu tego kłamstwa pomógł raport NIK, choć i on nie pokazał wszystkich przyczyn doprowadzenia szpitala do takiego stanu. By nie zanudzić Czytelników raportem, chętnych odsyłany na portal samorządowy, gdzie streszczono raport. https://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-zdrowia/szpital-powiatowy-w-slawnie-w-coraz-gorszej-sytuacji-nik-to-moze-czekac-tez-inne-placowki,123231.html ,
Ponieważ raport przeprowadzono w zeszłym roku, wyniki za 2018 rok nie były jeszcze znane, a są one porażające. Poniżej jako jedyni prezentujemy stronę ze sprawozdania finansowego, podpisany przez gł. księgową i dyrektora, z którego wynika, że dług przekroczył znów 14 MILIONÓW ZŁOTYCH!

Gdzie te 10 milionów STAROSTO LIKWIDATORZE! Okazało, że mimo wpompowania przez starostwo prawie 2 milionów nic to nie dało, bo szpital przegrał z ZUS-em sprawę /o ponad 1,5 miliona/ o nieoprowadzanie składek od lekarskich kontraktów, za czasów dyr. Michalaka. To chyba taki autorski projekt ww. , dzięki czemu uzyskiwał „fikcyjne oszczędności”, przy okazji otrzymując DWUKROTNIE NAGRODY od Starosty /2012 i 2013/ , za „osiągnięty zysk”! Ciekawią nas dwie rzeczy, czy prokuratorzy z Wałcza /bo tam toczy się śledztwo w sprawie p. Michalaka/ dołączą zarzut do śledztwa i po co była obsługa prawna p. Agnieszki Nierebińskiej, żony byłego zastępcy prokuratora rejonowego w Sławnie.
To zapewne powód , dlaczego prok. Płachta z takim zaangażowaniem za wszelką cenę dąży do umorzenia dochodzenia /czegóż nie robi się dla kolegi/. O postanowieniu podpisanym przez maszynistkę już informowaliśmy. Zmuszony pismem Prokuratury Krajowej sam podpisał umorzenie, od którego oczywiście się odwołałem. Wobec czego ww. przekazał moje zażalenie do Sądu Rejonowego w Sławnie, a Pani Sędzia Zielińska stwierdziła swą niewłaściwość rzeczową i przekazała sprawę według właściwości do Sądu Okręgowego. I tu raz jeszcze „błysnął” prok. Płachta, poniżej pokazujemy fragment postanowienia Sądu Okręgowego w Koszalinie,

do którego niósł zażalenie ww.. Czytamy w nim „Powyższe postanowienie zaskarżył w całości prokurator Prokuratury Rejonowej w Sławnie, zarzucając obrazę przepisów postępowania”. Tak z ciekawości spytam, kto obraził te przepisy JA? A może Pani Sędzia Zielińska je obraziła?
O ironio Sąd Okręgowy „łyknął” argument OBRAZY i cofnął sprawę do sądu w Sławnie. Ciąg dalszy nastąpi…..
Wydawca/nie dziennikarz
PS Prokuratorze Płachta nie życzę operacji, a tym bardziej by w jej czasie światło zgasło!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *