LETNIE SZKOLENIE POLSKIEJ ORGANIZACJI ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE

Lipiec 1st, 2019 | by autor
LETNIE SZKOLENIE POLSKIEJ ORGANIZACJI ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE
Sport
0

W Darłowie odbyło się czterodniowe letnie szkolenie Polskiej Organizacji Ashihara Karate (POAK) w którym uczestniczyli instruktorzy i zawodnicy z Cieszyna, Koszalina, Morąga, Dobiesławia, Jeżyczek, Bobolina i Darłowa.
Zajęcia odbywały się trzy razy dziennie i były niezwykle wyczerpujące, ale dające wszystkim ćwiczącym wiele satysfakcji. Swoje umiejętności uczestnicy doskonali nie tylko w sali Centrum Sportowego Herkules, ale także na powietrzu. Zajęcia prowadził główny szkoleniowiec Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski 6 dan Karate, 5 dan Kick-Boxing i Ju Jitsu oraz 3 dan Kobudo z Darłowa. Program szkolenia obejmował trening takich sztuk walki jak: Ashihara Karate, Boxing & Kick-Boxing i Kobudo (nunchaku, tonfa, kalaki, kij-bo).
Wiele miejsca na treningach poświęcono nauce prawidłowego skracania dystansu, wykorzystania uników, łączenia technik uderzeniowych z rzutami i dźwigniami – co jest bardzo charakterystyczne dla stylu Ashihara Karate.
Nie zabrakło także walk sparingowych formule Full Contact Karate i Kick-Boxing.
Na zakończenie szkolenia główny szkoleniowiec POAK – Dariusz Winiarski przeprowadził egzaminy na stopnie szkoleniowe. Wysoki poziom prowadzonych zajęć i duże zaangażowanie ćwiczących zaowocowało świetnymi wynikami egzaminu. Promocje na stopnie szkoleniowe w Ashihara – Kobudo otrzymali Konrad Fąferek (Bobolin) i Gabriel Włodarczyk (Jeżyczki) na 6 kyu oraz Szymon Hołub (Darłowo) na 5 kyu.
W Full Contact Karate odbył się trzy godzinny egzamin w wyniku, którego Adam Kapuściński (Koszalin) i Bartosz Papierz (Dobiesław) otrzymali promocję na 2 kyu – brązowy pas.
Całe czterodniowe letnie szkolenie zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i Komisję Stylową Ashihara Karate – Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przebiegł w miłej i przyjacielskiej atmosferze i było bardzo udane zarówno pod względem organizacyjnym i pogody.
Kolejne tego typu szkolenie w Darłowie odbędzie się na XXII Otwartym Letnim Obozie Polskiej Organizacji Ashihara Karate w dniach 20-28 sierpnia br.

info. KAKiJJ – Darłowo

Na zdjęciach:

1. Trening na worku w wykonaniu Bartosza Papierz (Dobiesław)

2. Egzamin Ashihara – Kobudo

3. Walka egzaminacyjna Full Contact Karate Bartosza Papierz (Dobiesław) i Mirosława Szczotki (Cieszyn)

4. Promocja na 2 kyu Full Contact Karate od lewej prezes POAK Dariusz Winiarski, Adam Kapuściński (Koszalin)
i Bartosz Papierz ( Dobiesław)

5. Promocja Ashihara – Kobudo Szymona Hołub (Darłowo) i Gabriela Włodarczyk (Jeżyczki)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *