X POMORSKI TURNIEJ POLSKIEJ ORGANIZACJI ASHIHARA KARATE – Darłowo 20.06.2019 r.

June 24th, 2019 | by autor
X POMORSKI TURNIEJ POLSKIEJ ORGANIZACJI ASHIHARA KARATE – Darłowo 20.06.2019 r.
Sport
0

W Darłowie odbył się X Pomorski Turniej Polskiej Organizacji Ashihara Karate w konkurencji kihon (prosty układ karate), kata (zaawansowana forma karate), władania nunchaku , walki na worku dzieci i tameshiwari (łamania desek). W zawodach uczestniczyli zawodnicy Ashihara Karate z Cieszyna, Koszalina, Dobiesławia, Morąga, Jeżyczek, Bobolina i Darłowa w przedziale wiekowym od 6 do 54 lat.
Po prezentacji startujących zawodników przystąpiono do rywalizacji w 5 kategoriach wiekowych.
Większość pojedynków w konkurencji walki na worku dzieci stała na dobrym poziomie sportowym, a zawodnicy zaprezentowali dobre przygotowanie kondycyjne i techniczne.
Szczególne emocje towarzyszyły konkurencji władania – nunchaku w której zawodnicy musieli wykazać się dużą pomysłowością. Dobry poziom zaprezentowali także zawodnicy w mocno obsadzonej konkurencji kihon i kata.
Dużą atrakcją darłowskiej imprezy była konkurencja tameshiwari, która została przeprowadzona na placu rekreacyjnym Szkoły Morskiej w Darłowie. W konkurencji tameshiwari zaciężył Adamem Kapuścińskim z Koszalina przed Dariuszem Winiarskim z Darłowa i Mirosławem Szczotką z Cieszyna.
W zawodach dobrze wypadła ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa zajmując czołowe lokaty we wszystkich konkurencjach. Do wyróżniających zawodników z Darłowa należeli: Marcelina Piórek, Amelia Hernas, Oliwier Hernas i Szymon Hołub. Najlepszym zawodnikiem turnieju został – Maksymilian Pankowski z Morąga, który zajął 1 miejsce w konkurencji kihon, nunchaku i walki na worku.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu z Jeżyczek przed Darłowem, Koszalinem i Cieszynem. Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 3 były dyplomy, medale, statuetki i nagrody rzeczowe oraz słodycze dla wszystkich startujących w turnieju dzieci. Sędzią nadzorującym przebieg zawodów był – Karol Fąferek z Bobolina, a obowiązki sędziego czasowego pełnił – Artur Włodarczyk z Jeżyczek.
Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Organizacji Ashihara Karate i Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przy wsparciu Centrum Sportowego Herkules w Darłowie.
Warto dodać że były to 115 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 178 start zawodników klubu w zawodach w ciągu 32 lat działalności.

info. Klub Ashihara Karate i Ju Jisu w Darłowie

Na zdjęciach:
1. Jakub Rykaczewski z Jeżyczek podczas konkurencji kihon

2. Mirosław Szczotka z Cieszyna podczas konkurencji kata senior

3. Konkurencja walki na worku dzieci

4. Szymon Hołub z Darłowa podczas konkurencji władania nunchaku

5. Finaliści konkurencji tameshiwari od lewej Mirosław Szczotka (Cieszyn), Adam Kapuściński (Koszalin) i Dariusz Winiarski (Darłowo)

6. Dariusz Winiarski podczas konkurencji tameshiwari

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *