VIII TURNIEJ ASHIHARA KARATE Z OKAZJI DNIA DZIECKA W DARŁOWIE – relacja

Czerwiec 17th, 2019 | by autor
VIII TURNIEJ ASHIHARA KARATE Z OKAZJI DNIA DZIECKA W DARŁOWIE – relacja
Sport
0

W Centrum Sportowym Herkules w Darłowie odbył się VIII Turniej Ashihara Karate z okazji Dnia Dziecka w konkurencji kihon (prosty układ karate), walki na worku, władania nunchaku oraz dodatkowo odbył się konkurs plastyczny pt: ,,Ashihara Karate w moim życiu,, dla najmłodszych dzieci.
W turnieju uczestniczyli młodzi zawodnicy Polskiej Organizacji Ashihara Karate z Morąga , Jeżyczek, Bobolina, Domasławic, Iwięcina i Darłowa przedziale wiekowym od 6 do 12 lat.
Po prezentacji startujących zawodników przystąpiono do rywalizacji w 5 kategoriach wiekowych.
Większość pojedynków w konkurencji walki na worku stała na dobrym poziomie sportowym, a zawodnicy zaprezentowali dobre przygotowanie kondycyjne i taktyczne.
Szczególne emocje towarzyszyły konkurencji władania – nunchaku w której młodzi zawodnicy musieli wykazać się dużą pomysłowością. Dobry poziom zaprezentowały także wszystkie startujące dzieci w mocno obsadzonej konkurencji kihon. Dodatkową atrakcją na turnieju dla licznie zgromadzonej publiczności była mała wystawa prac zgłoszonych do konkursu plastycznego.
W zawodach bardzo dobrze wypadła cała ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa zajmując czołowe lokaty we wszystkich konkurencjach. Do wyróżniających zawodników z Darłowa należeli: Marcelina Piórek, Amelia i Oliwier Hernas, Szymon Hołub oraz Kacper Cembik, który otrzymał specjalną nagrodę za waleczność i hart ducha. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Klub Darłowo przed Jeżyczkami i Morągiem.
Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 3 były dyplomy, medale, nagrody rzeczowe oraz okazałe paczki ze słodyczami dla wszystkich startujących dzieci ufundowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie oraz Małgorzatę i Piotra Kostrzewę z Iwięcina i Joanne i Artura Włodarczyk z Jeżyczek.
Sędzią głównym zawodów był prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski 6 dan z Darłowa, sędzią nadzorującym przebieg zawodów był – Karol Fąferek z Bobolina, a obowiązki sędziego czasowego
pełnił – Artur Włodarczyk z Jeżyczek. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przy wsparciu Centrum Sportowego Herkules w Darłowie i rodziców.
Warto dodać że były to 114 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 177 start zawodników klubu w zawodach w ciągu 32 lat działalności.
W chwili obecnie zawodnicy Ashihara Karate przygotowują się do startu w X Pomorskim Turnieju Polskiej Organizacji Ashihara Karate, który odbędzie się w Darłowie 20 czerwca br.

info. KAKiJJ – Darłowo

Na zdjęciach:
1. Maksymilian Pankowski z Morąga podczas konkurencji kihon.

2. Reprezentant Jeżyczek Piotr Kołatka podczas konkurencji walki na worku.

3. Gabriel Włodarczyk z Jeżyczek podczas konkurencji władania nunchaku.
4. Prace dzieci zgłoszone do konkursu plastycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *