DBAJMY O NASZE WSPÓLNE BEZPIECZEŃSTWO

30 maja, 2019 | by autor
DBAJMY O NASZE WSPÓLNE BEZPIECZEŃSTWO
Informacje z regionu
0

Po tragedii w escape roomie na początku br. w Koszalinie, postanowiliśmy zapytać naszych strażaków o bezpieczeństwie w powiecie. Wybraliśmy trzy obiekty, które Pan Komendant zgodził się objąć kontrolą w pierwszym kwartale /za mu dziękujemy!/. Na początku kwietnia otrzymaliśmy protokoły kontroli. Nie będziemy ich przytaczać w całości, bo mają po kilkanaście stron, prezentujemy tylko strony z wykazem nieprawidłowości w każdym obiekcie. Po zapoznaniu się z protokołami stwierdzamy kompletny brak wyobraźni u gospodarzy tych obiektów, czyli Starostwa Powiatowego i MZBK w Darłowie.

I tak w Domu Dziecka w Darłowie poprzednia kontrola odbyła się 9 lat temu /20.04.2010/ . Dziwne, że do tej pory nie usunięto tak POWAŻNYCH ZAGROŻEŃ, jak — brak wewn. hydrantów, przekroczona dł. dróg ewakuacji czy zbyt wąskie biegi schodów, o tak prostej sprawie, jak wymianie drzwi na odpowiednie już nie wspominamy! W obiekcie mieszka obecnie 36 osób i na szczęście do dziś nic się nie stało, i oby tak zostało! Nie można jednak cały czas liczyć na szczęście!

Jeszcze gorzej jest w internacie ZSM w Darłowie, gdzie specjalista ze straży pożarnej wykazał aż 13 /słownie: trzynaście/ NIEPRAWIDŁOWOŚCI! W protokole nie podano, kiedy była ostatnia kontrola i czy w ogóle takowa była?! Aż nieprawdopodobny wydaje się fakt, że nic z tym do dziś nie zrobiono! W internacie przebywa ponad 220 młodych ludzi, którzy mają całe życie przed sobą.
Czy kogoś wreszcie to zainteresuje i poruszy? Czy musi dość do tragedii ?

PS. Czytelników prosimy o sygnały, gdzie straż pożarna powinna przeprowadzić kontrole?

Wydawca/nie dziennikarz
BARAK SOCJALNY

INTERNAT ZSM

DOM DZIECKA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *