XIX PUCHAR POMORZA POLSKIEJ ORGANIZACJI ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE – relacja

May 13th, 2019 | by autor
XIX PUCHAR POMORZA POLSKIEJ ORGANIZACJI ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE – relacja
Sport
0

W Darłowie odbył się XIX Puchar Pomorza Polskiej Organizacji Ashihara Karate w konkurencji kihon (prosty układ karate), kata (zaawansowana forma karate), grappling (rodzaj zapasów), walki na worku dzieci, walki kumite senior i tameshiwari (łamania desek). W zawodach uczestniczyli zawodnicy Ashihara Karate z Cieszyna, Wodzisławia Śląskiego, Koszalina, Morąga, Dobiesławia, Jeżyczek, Domasławic, Bobolina, Sińczycy i Darłowa w przedziale wiekowym od 6 do 54 lat. Po prezentacji startujących zawodników rozpoczęła się rywalizacja, która dostarczyła kibicom dużo emocji. Większość pojedynków w konkurencji grappling stała na dobrym poziomie sportowym, a zawodnicy zaprezentowali dobre przygotowanie kondycyjne i taktyczne. Duże emocje towarzyszyły konkurencji walki na worku w której młodzi zawodnicy musieli wykazać się efektownymi ciosami, kopnięciami, pomysłowością i dobrą kondycją.
Dobry poziom zaprezentowali także zawodnicy w mocno obsadzonej konkurencji kihon i kata.
Dużą atrakcją darłowskiej imprezy była konkurencja tameshiwari w której zaciężył Mirosław Szczotka z Cieszyna przed Adamem Kapuścińskim z Koszalina i Tomaszem Bachorski z Wodzisławia Śląskiego.
W zawodach bardzo dobrze wypadła ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa zajmując czołowe lokaty we wszystkich konkurencjach. Do wyróżniających zawodników z Darłowa należeli: Marcelina Piórek, Amelia Hernas, Oliwier Hernas, Wojciech Janiszewski i Szymon Hołub.
Najlepszym zawodnikiem Pucharu Pomorza został – Mirosław Szczotka z Cieszyna, który zajął 1 miejsce w konkurencji kihon, kata i tameshiwari oraz 3 miejsce w kumite senior.
Specjalną nagrodę za waleczność i hart ducha otrzymali Wiktor i Piotr Duszyński z Domasławic.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Klub Darłowo przed Jeżyczkami, Cieszynem i Morągiem.
Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 4 były dyplomy, medale i puchary oraz słodycze dla wszystkich startujących dzieci. Okazały puchar dla najlepszego zawodnik ufundował – Przewodniczący Rady Miejskiej Darłowa. Sędzią głównym zawodów był prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski 6 dan z Darłowa, sędzią nadzorującym przebieg zawodów był – Karol Fąferek z Bobolina, a obowiązki sędziego czasowego i sędziego w konkurencji tameshiwari pełnił – Artur Włodarczyk z Jeżyczek.
Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Organizacji Ashihara Karate i Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przy wsparciu Centrum Sportowego Herkules w Darłowie.
Warto dodać że były to 113 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 176 start zawodników klubu w zawodach w ciągu 32 lat działalności.
W chwili obecnie młodzi zawodnicy Ashihara Karate przygotowują się do startu w VIII Turnieju Polskiej Organizacji Ashihara Karate z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w Darłowie 1 czerwca br.

Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie – zaprasza na treningi w Centrum Sportowym Herkules,
ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00. Więcej informacji o klubie na stronie internetowej: www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

info. Klub Ashihara Karate i Ju Jisu w Darłowie

Na zdjęciach:
1. Jedna z walki w konkurencji grappling dzieci

2. Mirosław Szczotka z Cieszyna podczas konkurencji kata senior

3. Tomasz Bachorski z Wodzisławia Śląskiego podczas układu kihon

4. Maksymilian Pankowski z Morąga podczas walki na worku dzieci

5. Finaliści konkurencji tameshiwari od lewej Dariusz Winiarski (Darłowo),
Tomasz Bachorski (Wodzisław Śląski) Adam Kapuściński (Koszalin) i Mirosław Szczotka (Cieszyn)

6. Bartosz Papierz z Dobiesławia podczas konkurencji kihon junior

7. Prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate Dariusz Winiarski i najlepszy zawodnik Pucharu Pomorza
– Mirosław Szczotka z Cieszyna

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *