SZKOLENIE POLSKIEJ ORGANIZACJI ASHIHARA KARATE -Darłowo 1-5.05.2019 r. (relacja)

Maj 6th, 2019 | by autor
SZKOLENIE POLSKIEJ ORGANIZACJI ASHIHARA KARATE -Darłowo 1-5.05.2019 r. (relacja)
Sport
0

W Darłowie odbyło się szkolenie Polskiej Organizacji Ashihara Karate (POAK) w którym uczestniczyli instruktorzy i zawodnicy z: Cieszyna, Wodzisławia Śląskiego, Dobiesławia, Koszalina, Morąga, Jeżyczek, Domasławic i Darłowa. Zajęcia odbywały się trzy razy dziennie i były niezwykle wyczerpujące, ale dające wszystkim ćwiczącym wiele satysfakcji. Swoje umiejętności uczestnicy doskonali nie tylko w sali Centrum Sportowego Herkules, ale także na powietrzu.
Zajęcia prowadził główny szkoleniowiec Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski 6 dan Karate, 5 dan Ju Jitsu i 2 dan Kobudo z Darłowa. Program szkolenia obejmował trening takich sztuk walki jak: Ashihara Karate, Kick-Boxing, Ju Jitsu i Kobudo (nunchaku, tonfa, kalaki, kij-bo). Wiele miejsca na treningach poświęcono nauce prawidłowego skracania dystansu, wykorzystania uników, łączenia technik uderzeniowych z rzutami i dźwigniami – co jest bardzo charakterystyczne dla stylu Ashihara Karate. Nie zabrakło także walk sparingowych formule full contact Karate, Kick-Boxing i Grappling (rodzaj zapasów). Na zakończenie szkolenia główny szkoleniowiec POAK – Dariusz Winiarski przeprowadził egzaminy na stopnie szkoleniowe od 8 do 2 kyu w Ashihara Karate, Ju Jitsu, Kick-Boxing i Kobudo oraz egzamin na stopień mistrzowski 1 dan w Ju Jitsu i Full Concat Karate. Wysoki poziom prowadzonych zajęć i duże zaangażowanie ćwiczących zaowocowało świetnymi wynikami egzaminu. Promocje na kolejne stopnie szkoleniowe kyu otrzymało ośmiu zawodników, a instruktor Tomasz Bachorski z Wodzisławia Śląskiego został promowany w drodze egzaminu na stopień mistrzowski 1 dan w Ju Jitsu i Full Concat Karate oraz 5 kyu w Ashihara-Kobudo.
Całe pięciodniowe szkolenie zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i Komisję Stylową Ashihara Karate – Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przebiegł w miłej i przyjacielskiej atmosferze i było bardzo udane zarówno pod względem organizacyjnym.
Kolejne tego typu szkolenie Polskiej Organizacji Ashihara Karate zaplanowane jest w Darłowie połowie czerwca br.

Klub Ashihara Karate i Ji Jitsu w Darłowie – zaprasza treningi w Centrum Sportowym Herkules,
ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00. Informacje o klubie można znaleźć na stronie internetowej: www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

info. KAKiJJ – Darłowo

Na zdjęciach:

1. Przedstawiciele sześciu ośrodków POAK od lewej:
Mirosław Szczotka (Cieszyn), Tomasz Bachorski (Wodzisław Śląski), Bartosz Papierz (Dobiesław),
Dariusz Winiarski (Darłowo), Adam Kapuściński (Koszalin) i Dawid Pankowski (Morąg).

2. Trening Ju Jitsu

3. Trening Ashihara Karate

4. Jedna z walk egzaminacyjna Kick-Boxing

5. Promocja Tomasz Bachowskiego na stopień mistrzowski 1 dan Ju Jitsu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *