WIOSENNE SZKOLENIE ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE 13.04.2019 r. – relacja

15 kwietnia, 2019 | by autor
WIOSENNE SZKOLENIE ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE 13.04.2019 r. – relacja
Sport
0

W Centrum Sportowym Herkules w Darłowie odbyło się czwarte w tym roku szkolenie sztuk walki dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu pod patronatem Polskiej Federacji
Sztuk Walki i Sportów Obronnych. W szkoleniu uczestniczyli zawodnicy i instruktorzy stylu Ashihara Karate z Koszalina, Dobiesławia, Morąga i Darłowa. Jak na każdym szkoleniu Polskiej Organizacji Ashihara Karate (POAK) uczestnicy poznawali nowe kombinacje i techniki, nie zapominając o doskonaleniu tych, które poznali do tej pory.
Zajęcia prowadził główny szkoleniowiec POAK – shihan Dariusz Winiarski 6 dan Karate, 5 dan Ju Jitsu i 2 dan Kobudo z Darłowa. Pierwsza część szkolenia obejmowała trening techniki i kombinacje na tarczach, worku i z partnerem Ashihara Karate-Boxing & Kick-Boxing.
Drugą część zajęć poświęcono na trening padów, rzutów, ściągnięć i dźwigni stosowanych w Ju Jitsu i Grappling.
Na zakończenie szkolenia odbył się trening walki bronią Ashihara – Kobudo (nunchaku, tonfa, pałki kalaki i kij-bo).
Wiele miejsca na szkoleniu poświęcono nauce prawidłowego skracania dystansu, wykorzystania uników, łączenia technik uderzeniowych z rzutami i dźwigniami – co jest bardzo charakterystyczne dla stylu Ashihara Karate.
Nie zabrakło także walk sparingowych kumite w formule – knockdown przygotowujących zawodników Ashihara Karate do startu w Zachodniopomorskiej Olimpiadzie Karate – Wolin 27.04.2019 r. Całe szkolenie było bardzo intensywne i wyczerpujące, ale dające wszystkim ćwiczącym wiele satysfakcji. Kolejne tego typu szkolenie Polskiej Organizacji Ashihara Karate z udziałem instruktorów i zawodników z Pomorza i Śląska zaplanowane jest w Darłowie w dniach 1-5 maj br.
Klub Ashihara Karate i Ji Jitsu w Darłowie – zaprasza wszystkich sympatyków sztuk walki na treningi w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00. Informacje o klubie można znaleźć na stronie internetowej: www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm
info. KAKiJJ – Darłowo
Na zdjęciu:
Od lewej Bartosz Papierz (Dobiesław) i Adam Kapuściński (Koszalin) podczas treningu Kobudo kijem – bo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *