JAK WALCZYĆ Z NIEGOSPODARNOŚCIĄ, GDY PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY?!

5 kwietnia, 2019 | by autor
JAK WALCZYĆ Z NIEGOSPODARNOŚCIĄ, GDY PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY?!
Wiadomości
0

O inwestycjach w naszym powiecie, gdzie samorządowcy szastają pieniędzmi bez opamiętania, pisałem już wielokrotnie. O świetlicy z remizą nazwanej szumnie CENTRUM TURYSTYKI WIEJSKIEJ w Naćmierzu, inwestycji wójta z Postomina można przeczytać na http://nadwieprza.pl/?p=7569 /ponad 6.000 zł/m2/. Gdzie za ok. 1 MILION złotych ma powstać domek o pow. 100 m2 /10.000 zł/m2/. Jeszcze lepszym inwestorem okazał się w zeszłym roku wójt gminy Darłowo, który na wybory zafundował obiekt nowego Centrum Sportów Wodnych w uzdrowisku Dąbki za prawie 7 mln zł. O tym, że są to bardzo drogie inwestycje, nie muszę nikogo, kto budował cokolwiek przekonywać. Jak metr kwadratowy budynku na wsi, może kosztować bez gruntu więcej, niż w uzdrowiskowym Kołobrzegu wraz z gruntem? Czy możecie TO nam DRODZY WÓJTOWIE wyjaśnić, żebyśmy nie mieli żadnych wątpliwości, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem, bez żadnych prowizji, „kanapek” lub łapówek?
Jednak te wszystkie inwestycje bledną wobec powstającej w Sławnie, nowej komendy powiatowej policji. Otóż inwestycja ma kosztować ok. 25 MILIONÓW, a powstać ma budynek o pow. użytkowej ok. 1080 m2, budynek garażowy, strzelnica 25m, kojce dla psów i zagospodarowanie terenu wokół budynku wraz z parkingiem. Szanowni Czytelnicy, nie wiem, co w tej komendzie tak dużo kosztuje? Czym różni się budynek komendy od innych, że metr kwadratowy kosztuje ponad 20.000 zł. Czyżby to wyposażenie było takie bezcenne? To cena za super apartament z wykończeniem /komenda też ma być z wyposażeniem! (przyp. red.) / w Warszawie, Sopocie lub Zakopanem! I ta cena jest wraz z gruntem pod apartamentowcem, a tu tylko budowa. Na pewno na taki horrendalny koszt nie wpływają kojce czy garaże, ani też zagospodarowanie terenu wszak polbruk i trawa są identyczne na wszystkich budowach. Niewielki wpływ na cenę mają też solary i panele fotowoltaiczne. Nawet koszt strzelnicy nie jest w stanie nas przekonać do tak wysokiej ceny, bo przecież można było zamówić taką jak pod poniższym linkiem, https://trybun.org.pl/2017/05/04/modulowe-strzelnice-taktyczne-z-gdyni/ , strzelnicę modułową 25m o czterech stanowiskach za 3 mln zł. Co powoduje, że nowa komenda jest droższa niż zamek w Krągu , który ma pow. użytkową 2880 m2 i działkę 2,6 ha, o 750 m2 stajni nie wspomnę https://wgn.pl/oferta/188391,hotel-na-sprzedaz-krag.html ? Po zakupie zamku jeszcze dwa miliony można wydać na kojce dla psów i inne potrzebne rzeczy!
Panie Ministrze, może pan sprawdzi, dlaczego te komendy tyle kosztują i czy są ze złota?! Kto prowadzi taką bezsensowną gospodarkę, gdzie wpierw za kilka milionów starą komendę się standaryzuje /remontuje/, następnie wywala się kupę kasy na nową? Czy ten ktoś, co to robi, nie bierze za to dodatkowej prowizji /bo inaczej nie jestem w stanie tego sobie wytłumaczyć/? Poza tym, czy jest sens budowy nowej komendy w powiecie, który się wyludnia, co rok ubywa 1000 mieszkańców?! Nie opłaca się ekonomicznie, wg raportu NIK, w powiecie poniżej 100.000 mieszkańców utrzymywać szpitala /powiat ma obecnie ok. 54.500 mieszkańców/, o pieniądzach na budowę nowego szpitala możemy zapomnieć, ale na komendę policji – KASA JEST!
Wydawca / nie dziennikarz
PS. Niestety ryba psuje się od głowy, a później efekt jest taki, że policjanci idą na L4 (tego nie aprobujemy), bo nie ma na godziwe pensje w tej pięknej i nowoczesnej SUPER POLICJI!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *