XIX MISTRZOSTWA POMORZA ASHIHARA KARATE – DARŁOWO 30.03.2019 r. – relacja

1 kwietnia, 2019 | by autor
XIX MISTRZOSTWA POMORZA ASHIHARA KARATE – DARŁOWO 30.03.2019 r. – relacja
Sport
0

W Darłowie odbyły się XIX Mistrzostwa Pomorza Ashihara Karate w konkurencji kihon (prosty układ karate), grappling (rodzaj zapasów) i kumite (walk sportowych karate). W zawodach uczestniczyli zawodnicy Polskiej Organizacji Ashihara Karate (POAK) z siedmiu miejscowości. Po prezentacji startujących zawodników przystąpiono do rywalizacji w 5 kategoriach wiekowych. Większość pojedynków w konkurencji grappling i kumite stała na dobrym poziomie sportowym, a zawodnicy zaprezentowali dobre przygotowanie kondycyjne i taktyczne.
Szczególne emocje towarzyszyły walkom finałowym, które były zacięte, wyrównane i kończyły się dogrywkami.
Dobry poziom zaprezentowali także zawodnicy w mocno obsadzonej konkurencji form kihon.
W zawodach bardzo dobrze wypadła ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa zajmując czołowe lokaty we wszystkich konkurencjach. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw została – Gabriel Włodarczyk z Jeżyczek.
Specjalną nagrodę za waleczność i hart ducha ufundowaną przez Firmę ATMA z Dzierżoniowa otrzymali najmłodsi uczestnicy zawodów 5 letnia Aniela Pluta i 8 letni Oliwier Hernas (oboje z Darłowa).
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa przed Jeżyczkami, Mrągiem i Słupskiem. Sędzią głównym zawodów był prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski
6 dan z Darłowa. Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 3 były dyplomy , medale i słodycze dla wszystkich uczestników mistrzostw ufundowane przez Małgorzatę i Piotra Kostrzewę z Iwięcina.
Na zakończenie zawodów odbyła się uroczystość podczas której prezes POAK – Dariusz Winiarski wręczył nagrody Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie za osiągnięcia sportowe w 2018 roku. Nagrody sportowe otrzymali: Marceliny Piórek, Filipa Perżyło, Szymona Hołub, Igora Kostrzewy i Gabriela Włodarczyk.
Mistrzostwa odbył się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych pod hasłem ,,Postaw na rodzinę,,. Warto dodać że były to już 112 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 174 start zawodników klubu w zawodach.
Obecnie zawodnicy z Darłowa przygotowują się do startu w Zachodniopomorskiej Olimpiadzie Karate w Wolinie.

Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie – zaprasza na treningi w Centrum Sportowym Herkules,
ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00. Więcej informacji o klubie na stronie internetowej: www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm
info. Klub Ashihara Karate i Ju Jisu w Darłowie
Na zdjęciach:
1. Jedna z walk w konkurencji grappling dzieci.

2. Laureaci nagrody sportowej Klubu Darłowo z 2018 r. od lewej:
prezes POAK Dariusz Winiarski i zawodnicy Marcelina Piórek, Filip Perżyło, Szymon Hołub, Igora Kostrzewa
i Gabriel Włodarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *