XV OGÓLNOPOLSKI PUCHAR PODBESKIDZIA W SZTUKACH WALKI – ŻYWIEC 23.03.2019 r. relacja

25 marca, 2019 | by autor
XV OGÓLNOPOLSKI PUCHAR PODBESKIDZIA W SZTUKACH WALKI – ŻYWIEC 23.03.2019 r. relacja
Sport
0

W hali sportowej i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żywcu odbył się XV Ogólnopolski Puchar Podbeskidzia w Sztukach Walki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zorganizowany przez Klub Sportowy Dragon i Polską Federację Sztuk Walki i Sportów Obronnych (PFSzWiSO) pod patronatem Burmistrza Miasta Żywiec.
W imprezie uczestniczyło150 zawodników z 15 klubów reprezentujących różnych style i organizacje sztuk walki: Ju Jitsu, Judo, Aikido, Kung fu, Kick Boxing i Karate. Sędzią głównym Pucharu Podbeskidzia był prezes PFSzWiSO – soke Paweł Handzlik 9 dan.
Po prezentacji startujących zawodników przystąpiono do rywalizacji na trzech matach w konkurencjach kata, form kata z bronią, kata synchronicznym oraz walk sportowych Ju Jitsu i semi-contact Kick-Boxing. W zawodach uczestniczyła ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa w składzie: Bartosz Papierz i Dariusz Winiarski. Znakomity start, przygotowanie i formę zaprezentowali zawodnicy z Darłowa zdobywając na prestiżowych zawodach cztery medale.
W konkurencji walk semi-contact Kick-Boxing Bartosz Papierz zajął 1 miejsce kategorii junior -75 kg, a w konkurencji kata junior 3 miejsce. Dariusz Winiarski w konkurencji kata z bronią senior zajął 1 miejsce i 2 miejsce w kata. Trzeba także dodać, że Dariusz Winiarski – został uznany przez sędziów najwszechstronniejszym zawodnikiem w konkurencji kata na XV Pucharze Podbeskidzia w Żywcu za co został uhonorowany specjalnym pamiątkowym pucharem. Było to już 10 udany start zawodników z Darłowa na Pucharze Podbeskidzia.
W chwili obecnej zawodnicy Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa przygotowują się do startu w XIX Mistrzostwach Pomorza Polskiej Organizacji Ashihara Karate.
Klub Ashihara Karate i Ji Jitsu w Darłowie – zaprasza wszystkich sympatyków sztuk walki na treningi w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00. Informacje o klubie można znaleźć na stronie internetowej: www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm
info. KAKiJJ – Darłowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *