MARCOWE SZKOLENIE ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE 16.03.2019 r. – relacja

18 marca, 2019 | by autor
MARCOWE SZKOLENIE ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE 16.03.2019 r. – relacja
Sport
0

W Centrum Sportowym Herkules w Darłowie odbyło się szkolenie Ashihara Karate dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu i Polską Organizację Ashihara Karate.
W szkoleniu uczestniczyli zawodnicy Ashihara Karate z Morąga, Słupska, Dobiesławia i Darłowa. Jak na każdym szkoleniu Polskiej Organizacji Ashihara Karate uczestnicy poznawali nowe kombinacje i techniki, nie zapominając o doskonaleniu tych, które poznali do tej pory. Zajęcia prowadził doświadczony instruktor sportu Karate i Ju Jitsu – shihan Dariusz Winiarski 6 dan (główny szkoleniowiec Polskiej Organizacji Ashihara Karate).
Program szkolenia obejmował trening takich sztuk walki jak: Ashihara Karate, Kick-Boxing, Ju Jitsu oraz trening Kobudo – tonfami.
Wiele miejsca na treningach poświęcono nauce prawidłowego skracania dystansu, wykorzystania uników, łączenia technik uderzeniowych z rzutami i dźwigniami – co jest bardzo charakterystyczne dla stylu Ashihara Karate.
Nie zabrakło także walk sparingowych formule knockdown Ashihara Karate (cisy, kopnięcia i rzuty) i Kick-Boxing.
Szkolenie było intensywne i bardzo wyczerpujące, ale dające wszystkim ćwiczącym wiele satysfakcji.
Głównym celem zajęć był przygotowaniem zawodników do startu w XV Ogólnopolski Pucharze Podbeskidzia w Żywcu 23 marca br. w konkurencji kata i semi-contcat Kick-Boxing. Na zakończenie szkolenia kilku uczestników przystąpiło do egzaminu na kolejne stopnie szkoleniowe w Ashihara Karate i Ju Jitsu.
Zajęcia odbyło się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych. Kolejne tego typu szkolenie Polskiej Organizacji Ashihara Karate zaplanowane jest w Darłowie w kwietniu i maj br.
Klub Ashihara Karate i Ji Jitsu w Darłowie – zaprasza wszystkich sympatyków sztuk walki na treningi w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00. Informacje o klubie można znaleźć na stronie internetowej: www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm
info. KAKiJJ – Darłowo
Na zdjęciu:

1. Trening Ashihara Karate

2. Trening Ju Jitsu

3. Promocja na stopnie szkoleniowe od lewej instruktor Dariusz Winiarski, Maksymilian i Dawid Pankowski z Morąga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *