ZIMOWE SZKOLENIE ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE 16.02.2019 r. – relacja

Luty 18th, 2019 | by autor
ZIMOWE SZKOLENIE ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE 16.02.2019 r. – relacja
Sport
0

W Centrum Sportowym Herkules w Darłowie odbył się zimowe szkolenie Ashihara Karate dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu i Polską Organizację Ashihara Karate.
W szkoleniu uczestniczyli zawodnicy Ashihara Karate z Koszalina, Dobiesławia, Domasławic, Jeżyczek, Iwięcina i Darłowa. Jak na każdym szkoleniu stylu Ashihara Karate uczestnicy poznawali nowe kombinacje i techniki, nie zapominając o doskonaleniu tych, które poznali do tej pory. Zajęcia prowadził główny szkoleniowiec Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski 6 dan Karate, 5 dan Ju Jitsu i 2 dan Kobudo z Darłowa. Program szkolenia obejmował trening Ashihara Karate – kombinacje walki i kata oraz Ashihara – Kobudo (nunchaku, tonfa, kalaki, kij-bo).
Wiele miejsca na treningach poświęcono nauce prawidłowego skracania dystansu, wykorzystania uników, łączenia technik uderzeniowych z rzutami i dźwigniami – co jest bardzo charakterystyczne dla stylu Ashihara Karate.
Nie zabrakło także walk sparingowych formule full contact Karate i Grappling (rodzaj zapasów).
Na zakończenie szkolenia – shihan Dariusz Winiarski przeprowadził egzaminy na stopnie szkoleniowe 6-3 kyu Kobudo dla sześciu zawodników. Wysoki poziom prowadzonych zajęć i duże zaangażowanie ćwiczących zaowocowało świetnymi wynikami egzaminu. Zimowe szkolenie w Darłowie odbyło się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych. Kolejne tego typu szkolenie Polskiej Organizacji Ashihara Karate z udziałem zawodników z Pomorza i Śląska zaplanowane jest w Darłowie w dniach 1-5 maj br.
Klub Ashihara Karate i Ji Jitsu w Darłowie – zaprasza wszystkich sympatyków sztuk walki na treningi w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00. Informacje o klubie można znaleźć na stronie internetowej: www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm
info. KAKiJJ – Darłowo
Na zdjęciu:

1. Od lewej Bartosz Papierz (Dobiesław) i Adam Kapuściński (Koszalin) podczas treningu Kobudo

2. Uczestnicy egzaminu Kobudo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *