VII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ ASHIHARA KARATE W JEŻYCZKACH – 08.12.2018 r. (relacja)

Grudzień 10th, 2018 | by autor
VII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ ASHIHARA KARATE W JEŻYCZKACH – 08.12.2018 r. (relacja)
Sport
0

W Jeżyczkach odbył się VII Mikołajkowy Turniej Ashihara Karate w konkurencji kihon (prosty układ karate), grappling (rodzaj zapasów) i władania nunchaku w pięciu kategoriach wiekowych. W turnieju uczestniczyli młodzi zawodnicy Ashihara Karate z Darłowa, Domasłowic, Zakrzewa, Sińczycy, Iwięcina i Jeżyczek w przedziale wiekowym od 5 do 11 lat. Zawody odbyły się pod hasłem ,,Postaw na Rodzinę,, i były adresowane przede wszystkim dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z Ashihara Karate. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski. Po prezentacji startujących zawodników rozpoczęła się rywalizacja, która dostarczyła kibicom dużo emocji. Większość pojedynków w konkurencji grappling stała na dobrym poziomie sportowym, a zawodnicy zaprezentowali dobre przygotowanie kondycyjne i taktyczne.
Szczególne emocje towarzyszyły walkom finałowym, które były wyrównane i zacięte.
Dobry poziom zaprezentowali także zawodnicy w konkurencji kihon i nunchaku. Dodatkową atrakcją mikołajkowego turnieju były zabawy sprawnościowe z udziałem dzieci startujących w zawodach i z publiczności.
Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 4 były dyplomy i medale ufundowane przez Wójta Gminy Darłowo. Dodatkowo wszystkie uczestniczące w turnieju dzieci otrzymały okazałą paczkę za słodyczami ufundowaną przez Sołtysa Jeżyczek – Kazimierza Cybulskiego, Radnego Gminy Darłowo – Bogdana Herbecia, Dorotę Rykaczewską z Jeżyczek oraz Małgorzatę i Piotra Kostrzewę z Iwięcina. Sędzią głównym zawodów był prezes Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski 6 dan, obowiązki sędziego czasowego pełnił Dawid Pankowski z Darłowa. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Organizacji Ashihara Karate i Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych.

info. KAKiJJ – Darłowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *