IX POMORSKI TURNIEJ ASHIHARA KARATE – DARŁOWO 17.11.2018 r. – relacja

Listopad 19th, 2018 | by autor
IX POMORSKI TURNIEJ ASHIHARA KARATE – DARŁOWO 17.11.2018 r. – relacja
Sport
0

W Darłowie odbył się IX Pomorski Turniej Ashihara Karate w konkurencji kihon (prosty układ karate), grappling (rodzaj zapasów) i walki na worku w pięciu kategoriach wiekowych.
W turniej uczestniczyli młodzi zawodnicy Polskiej Organizacji Ashihara Karate z siedmiu miejscowości w przedziale wiekowym od 5 do 11 lat. Zawody odbyły się pod hasłem: ,,Postaw na rodzinę,,. i był adresowany przede wszystkim do sportowców nowej generacji, którzy rozpoczynają swoją przygodę z Ashihara Karate.
Po prezentacji startujących zawodników rozpoczęła się rywalizacja, która dostarczyła kibicom dużo emocji.
Większość pojedynków w konkurencji grappling stała na dobrym poziomie sportowym, a zawodnicy zaprezentowali dobre przygotowanie kondycyjne i taktyczne. Duże emocje towarzyszyły konkurencji walki na worku w której młodzi zawodnicy musieli wykazać się efektownymi ciosami, kopnięciami, pomysłowością i dobrą kondycją.
Dobry poziom zaprezentowali także zawodnicy w mocno obsadzonej konkurencji kihon.
W zawodach bardzo dobrze wypadła cała ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa zajmując czołowe lokaty we wszystkich konkurencjach. Do wyróżniających zawodników z Darłowa należeli: Marcelina Piórek, Filip Perżyło, Szymon Hołub, Maksymilian Pankowski, Wiktor Siurdyban, Wojciech Janiszewski i Krystian Malduca. Najlepszym zawodnikiem turnieju został – Igor Kostrzewa z Iwięcina, który zajął 1 miejsce w konkurencji kihon i walki na worku oraz 3 miejsce w grappling żak. Specjalną nagrodę za waleczność i hart ducha otrzymała najmłodsza uczestniczka zawodów Amelia Hernas 5 lat z Darłowa. Sędzią głównym zawodów był prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski 6 dan z Darłowa. Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 3 były dyplomy, medale, książki oraz słodycze dla wszystkich startujących dzieci. Okazały puchar dla najlepszego zawodnika ufundowała – Rada Miasta Darłowo.
Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przy wsparciu Polskiej Organizacji Ashihara Karate i Centrum Sportowego Herkules w Darłowie. Warto dodać że były to już 110 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 171 start zawodników klubu w zawodach.
Obecnie zawodnicy z Darłowa przygotowują się do startu w VII Mikołajkowym Turnieju Ashihara Karate planowanym 8 grudnia br. w Jeżyczkach.

Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie – zaprasza wszystkich zainteresowanych na treningi w Centrum Sportowym Herkules, ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz. 18.00. Więcej informacji o klubie na stronie internetowej: http://www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

info. KAKiJJ – Darłwo

Na zdjęciach:

1. Jedna z walki w konkurencji grappling

2. Konkurencja walki na worku

3. Medaliści IX Pomorskiego Turnieju Ashihara Karate

4. Najlepszy zawodnik turnieju Igor Kostrzewa z Iwięcina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *