„Nasza Niepodległa”

Listopad 18th, 2018 | by autor
„Nasza Niepodległa”
Nasze pociechy
0

W dniu 09.11.2018 r. w naszej szkole świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Ze wzruszeniem obejrzeliśmy montaż słowno – muzyczny pt. „ Pieśnią w drodze do wolności” przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. Aliny Grykień – Polańskiej i p. Justyny Majchrzak. Zaśpiewaliśmy też hymn Polski w ramach ogólnopolskiej akcji „Dla Niepodległej … do Hymnu”. Następnie na sali pojawił się piękny biało-czerwony tort z palącymi się świeczkami 100 lat zafundowany przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy.
To nie był koniec naszej dzisiejszej przygody z tak ważną rocznicą. Na sali gimnastycznej rozegraliśmy kilka konkurencji sportowych, dzięki którym ustaliliśmy, która klasa zaczyna pierwsza Grę Terenową „Moja Niepodległa” przygotowaną przez p. Małgorzatę Świątkowską. Kadra pedagogiczna ruszyła na punkty kontrolne,
a uczniowie na trasę. Wśród zadań na trasie uczniowie mieli m.in. rozwiązać krzyżówkę, złożyć pociętą mapę, ułożyć hasło o niepodległości. Dzięki tym zadaniom można było zdobyć kolejne cyfry szyfru do skarbu ukrytego w walizce w gabinecie p. Dyrektor. Dodatkowo, za zaśpiewanie jednej z pieśni legionowych można było zdobyć bonus: cukierki lub dzień wolny od pytania.
Także uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich obchodach rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Poczet sztandarowy naszej szkoły, którą reprezentowali Ula Piłat, Zuzanna Schulz i Filip Walków pod opieką p. Justyny Majchrzak, uczestniczył w mszy św., członkowie szkolnego klubu wolontariusza pod opieką p. Ani Kwiatkowskiej rozdawali biało-czerwone flagi mieszkańcom wychodzącym z Kościoła, a potem złożyliśmy kwiaty na Placu Piłsudskiego.
W imieniu społeczności szkolnej wiązankę złożyła p. Dyrektor Ewa Jaźwińska z uczennicami klas trzecich gimnazjum. Uczniowie p. Aliny Grykień – Polańskiej przeprowadzili też sondę uliczną, pytając przechodniów o życzenia, jakie złożyliby wszystkim Polakom z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
Ten dzień długo pozostanie w naszej pamięci – na kolejne 50, 100 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *