ZABYTKI NIE DLA MIASTA DARŁOWA

Listopad 3rd, 2018 | by autor
ZABYTKI NIE DLA MIASTA DARŁOWA
Wiadomości
0

Wojna o zachowanie zabytkowych elewatorów w Darłowie trwa. Tak jak przewidywaliśmy, od powtórnego wpisania do rejestru zabytków odwołali się właściciele zabytków, a właściwie reprezentujący ich radca prawny ze Szczecina / jak widać na prawników i na wyburzenie nie brak środków, podawany przez fachowca od wyburzania i jednocześnie właściciela obiektu koszt wyburzenia to ponad 1 mln zł !!/. Wraz z odpisem odwołania od decyzji otrzymaliśmy pismo, które poniżej prezentujemy. Okazuje się, że do akcji SPICHLERZE włączył się burmistrz elekt Klimowicz. I co pisze ten „filantrop i mecenas sztuki”, otóż ni mniej, ni więcej ŻĄDA ZBURZENIA SPICHLERZY, bo ich istnienie jest sytuacją niekorzystną „dla interesów całego Miasta!”
Dla INTERESÓW całego Miasta czy tylko dla Twoich i Twoich kolesi HIPOKRYTO KLIMOWICZ?
Dlaczego hipokryto? A kto w 2007 roku wraz z ówczesną Radą Miasta, wpisał wszystkie wtedy jeszcze istniejące trzy spichlerze jako zabytki do mpzp /miejski plan zagospodarowania przestrzennego/.
NO KTO?
Może zburzycie zamek albo któryś kościół /EKONOMICZNIE NIEPOTRZEBNE/ pod galerię handlową ?! To przecież nada tym terenom nowego życia i przyciągnie nowych inwestorów!
Może teraz rozbierzecie latarnię /TEŻ „NIEPOTRZEBNY” ZABYTEK/ i „dacie” pod kolejne apartamenty, bo wtedy sytuacja będzie korzystna dla Miasta!
WYDAWCA/ NIE DZIENNIKARZ
PS. Tak na marginesie Panie Dydyna, jak firma żony będzie Panu wyburzać, to może DOSTANIE Pan jakiś SPECJALNY RABAT!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *