VII TURNIEJ ASHIHARA KARATE Z OKAZJI DNIA DZIECKA W DARŁOWIE – 02.06.2018 r. relacja

Czerwiec 5th, 2018 | by autor
VII TURNIEJ ASHIHARA KARATE Z OKAZJI DNIA DZIECKA W DARŁOWIE – 02.06.2018 r. relacja
Sport
0

W Centrum Sportowym Herkules w Darłowie odbył się VII Turniej Ashihara Karate zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Zawody rozegrano w konkurencji kihon (prosty układ karate), walki na worku i władania nunchaku. W turnieju uczestniczyli młodzi zawodnicy Ashihara Karate z Jeżyczek, Dobiesława, Domasławic, Iwięcina i Darłowa. Po prezentacji startujących zawodników przystąpiono do rywalizacji w 5 kategoriach wiekowych. Większość pojedynków w konkurencji walki na worku stała na dobrym poziomie sportowym, a zawodnicy zaprezentowali dobre przygotowanie kondycyjne i taktyczne.
Szczególne emocje towarzyszyły konkurencji władania – nunchaku w której młodzi zawodnicy musieli wykazać się dużą pomysłowością. Dobry poziom zaprezentowały także wszystkie startujące dzieci w mocno obsadzonej konkurencji kihon. W zawodach bardzo dobrze wypadła cała ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa zajmując czołowe lokaty we wszystkich konkurencjach. Do wyróżniających zawodników z Darłowa należeli:
Natalia Wiśniewska, Pola Olszamowska, Marcelina Piórek, Szymon Hołub, Krzysztof Trafny i Krystian Malduca.
W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Klub Darłowo przed Jeżyczkami i Iwięcinem. Sędzią głównym zawodów był prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski 6 dan z Darłowa.
Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 3 były dyplomy, puchary i medale oraz słodycze dla wszystkich startujących dzieci ufundowane przez Małgorzatę i Piotra Kostrzewę z Iwięcina. Dodatkowo upominki i nagrody rzeczowe dla wszystkich startujących zawodników ufundowała także Firmę BUSHI z Wrocławia i Polska Organizacja Ashihara Karate. Turniej odbył się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych pod hasłem ,,Postaw na rodzinę,,. Warto dodać że były to już 108 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 167 start zawodników klubu w zawodach.
Obecnie zawodnicy z Darłowa przygotowują się do startu w Zachodniopomorskiej Olimpiadzie Karate w Wolinie.
info. KAKiJJ – Darłowo

Na zdjęciu: Najlepsi zawodnicy turnieju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *