XX LETNI OBÓZ ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE – relacja

Sierpień 24th, 2017 | by autor
XX LETNI OBÓZ ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE – relacja
Sport
0

W Darłowie odbył się XX Letni Obóz Ashihara Karate dla dzieci, młodzieży i dorosłych zorganizowany przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu i Polską Organizację Ashihara Karate. W obozie uczestniczyli zawodnicy i instruktorzy Ashihara Karate i Ju Jitsu z Cieszyna, Szczecina, Jaworzna, Katowic, Lubiąża, Luszowic, Dobiesławia i Darłowa. Jak na każdym obozie stylu Ashihara Karate uczestnicy poznawali nowe kombinacje i techniki, nie zapominając o doskonaleniu tych, które poznali do tej pory. Zajęcia prowadził główny szkoleniowiec Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski 5 dan z Darłowa oraz instruktor Mirosław Szczotka 1 dan z Cieszyna. Program letniego szkolenia obejmował trening takich sztuk walki jak: Ashihara Karate, Kick-Boxing, Ju Jitsu i Kobudo (nunchaku, tonfa, kalaki, kij-bo).
Wiele miejsca na treningach poświęcono nauce prawidłowego skracania dystansu, wykorzystania uników, łączenia technik uderzeniowych z rzutami i dźwigniami – co jest bardzo charakterystyczne dla stylu Ashihara Karate.
Nie zabrakło także walk sparingowych formule full contact Karate i Grappling (rodzaj zapasów). Zajęcia odbywały się trzy razy dziennie i były niezwykle wyczerpujące, ale dające wszystkim ćwiczącym wiele satysfakcji.
Swoje umiejętności uczestnicy doskonali w powietrzu nad morzem i sali. Na zakończenie obozu – shihan Dariusz Winiarski przeprowadził egzaminy na stopnie szkoleniowe Ashihara Karate. Wysoki poziom prowadzonych zajęć i duże zaangażowanie ćwiczących zaowocowało świetnymi wynikami egzaminu.
Dziewięciodniowe letnie szkolenie przebiegł w miłej i przyjacielskiej atmosferze i było bardzo udane zarówno pod względem organizacyjnym jak i pogody. Cykl treningowy Ashihara Karate na letnim obozie odpowiada półrocznemu treningowi w stacjonarny klubie. Warto więc wziąć w nim udział dla podniesienia poziomu, wiedzy i umiejętności technicznych. Na zakończenie letniego szkolenia każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek Ashihara Karate. Letni obóz w Darłowie odbyło się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych. Najbliższe tego typu szkolenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaplanowane jest w Darłowie w październiku pod hasłem ,,Ashihara Karate – przeciw uzależnieniom i patologiom społecznym,,.

Klub Ashihara Karate i Ji Jitsu w Darłowie – zaprasza treningi w Centrum Sportowym Herkules,
ul. Wieniawskiego 10 A-14 B w poniedziałki, środy, piątki godz.18.00. Informacje o klubie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.ashihara-karate.afr.pl/darlowo_klub.htm

info. KAKiJJ – Darłowo


Na zdjęciu : Uczestnicy letniego obozu w Darłowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *