CZERWCOWE SZKOLENIE ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE

Czerwiec 21st, 2017 | by autor
CZERWCOWE SZKOLENIE ASHIHARA KARATE W DARŁOWIE
Sport
0

W Darłowie odbyło się ostatnie przed wakacjami szkolenie sztuk walki w którym uczestniczyli instruktorzy i zawodnicy Polskiej Organizacji Ashihara Karate z Cieszyna, Szczecina i Darłowa. Zajęcia na szkoleniu odbywały
się trzy razy dziennie i były niezwykle wyczerpujące, ale dające wszystkim ćwiczącym wiele satysfakcji.
Swoje umiejętności uczestnicy doskonali nie tylko w sali Centrum Sportowego Herkules, ale także na powietrzu.
Zajęcia prowadził główny szkoleniowiec Polskiej Organizacji Ashihara Karate – shihan Dariusz Winiarski 5 dan Karate i Ju Jitsu z Darłowa. Głównym tematem szkolenia był trening Ashihara Karate-Boxing & Kick-Boxing oraz techniki i kombinacje walki sportowej na tarczach, worku i z partnerem. Wiele miejsca na seminarium poświęcono nauce prawidłowego skracania dystansu, wykorzystania uników i łączenia technik uderzeniowych ręcznych z kopnięciami i rzutami – co jest bardzo charakterystyczne dla stylu Ashihara Karate.
Nie zabrakło także treningów Ashihara-Kobudo podczas których uczestnicy szkolenia trenowali nunchaku, tonfą, kijem-bo oraz pałkami kalaki. Na zakończenie czterodniowego szkolenia odbyły się egzamin na stopnie szkoleniowe 5,4 i 3 kyu Ashihara-Kobudo. Wysoki poziom prowadzonych zajęć i duże zaangażowanie ćwiczących zaowocowało świetnymi wynikami egzaminu. Czerwcowe szkolenie zorganizowane zostało przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i Komisję Stylową Ashihara Karate – Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych było bardzo udane zarówno pod względem organizacyjnym jak i pogody. Kolejne tego typu szkolenie w Darłowie odbędzie się na XX Otwartym Letnim Obozie Polskiej Organizacji Ashihara Karate w dniach 20-28 sierpnia br.

info. KAKiJJ – Darłowo


Na zdjęciu : Instruktorzy Adam Kapuściński (Szczecin), Dariusz Winiarski (Darłowo) i Mirosław Szczotka (Cieszyn)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *