XVI PUCHAR POMORZA ASHIHARA KARATE – DOBIESŁAW 17.12.2016 r. – relacja

20 grudnia, 2016 | by autor
XVI PUCHAR POMORZA ASHIHARA KARATE – DOBIESŁAW 17.12.2016 r. – relacja
Sport
0

W hali sportowej Zespołu Szkół Społecznych w Dobiesławiu pod patronatem Wójta Gminy Darłowo odbył się XVI Puchar Pomorza Ashihara Karate w konkurencji kihon (prosty układ karate), kata (zaawansowana układ karate), grappling (rodzaj zapasów) i kumite (walk sportowych karate) w sześciu kategoriach.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Sołtys Dobiesławia Pani Krystyna Krassowska. Po prezentacji startujących zawodników rozpoczęła się rywalizacja, która dostarczyła kibicom dużo emocji.
Dobiesław grappling
Większość pojedynków w konkurencji grappling i kumite stała na dobrym poziomie sportowym, a zawodnicy zaprezentowali dobre przygotowanie kondycyjne i taktyczne. Szczególne emocje towarzyszyły walkom finałowym, które były zacięte, wyrównane i kończyły się dogrywkami. Dobry poziom zaprezentowali także zawodnicy w mocno obsadzonych konkurencjach form – kihon i kata. Najlepszym zawodnikiem zawodów został – Bartosz Papierz z Dobiesławia, który zajął 1 miejsce w konkurencji kihon, kata, grappling i kumite junior młodszy. Specjalną nagrodę za waleczność i hart ducha otrzymała – Nikola Mazur z Domasłowic. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa przed Dobiesławiem i Słupskiem. Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 3 były dyplomy, medale, puchary oraz słodycze dla każdego uczestnika. Puchary konkurencji walk sportowych karate oraz słodycze i puchar dla najlepszego zawodnika ufundował Wójt Gminy Darłowo, a Sołectwo Dobiesław puchar oraz czekolady. Sędzią głównym zawodów był prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate – Dariusz Winiarski, sędzią nadzorującym przebieg zawodów był Tomasz Zieliński, sędzią pomocniczym Paweł Lubner, a obowiązki sędziego czasowego pełnił Przemysław Łysakowski (wszyscy z Darłowa).
Zawody zorganizował Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Dobiesławiu przy wsparciu Klub w Darłowie, Polskiej Organizacji Ashihara Karate i Zespołu Szkół Społecznych w Dobiesławiu.

info. KAKiJJ – Darłowo

XVI PPAK - medaliści z Darłowa i Dobiesławia
Na zdjęciu: Medaliści z Klubu Darłowo i Dobiesław z Wójtem Gminy Darłowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *