V MIKOŁAJKOWY TURNIEJ ASHIHARA KARATE W DOBIESŁAWIU – relacja

13 grudnia, 2016 | by autor
V MIKOŁAJKOWY TURNIEJ ASHIHARA KARATE W DOBIESŁAWIU – relacja
Sport
0

W hali sportowej Zespołu Szkół Społecznych w Dobiesławiu odbył się V Mikołajkowy Turniej Ashihara Karate w konkurencji kihon (prosty układ karate), sumo-grappling (rodzaj zapasów) oraz władania nunchaku w sześciu kategoriach wiekowych. W turnieju uczestniczyli młodzi zawodnicy Ashihara Karate z Wiekowic, Domasłowic, Słowina, Dąbek, Dobiesławia i Darłowa w przedziale wiekowym od 5 do 14 lat. Zawody odbyły się pod hasłem ,,POSTAW NA RODZINĘ,, i były adresowane przede wszystkim dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z Ashihara Karate. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Sołtys Dobiesławia Pani Krystyna Krassowska.
Po prezentacji startujących zawodników rozpoczęła się rywalizacja, która dostarczyła kibicom dużo emocji. Większość pojedynków w konkurencji sumo-grappling stała na dobrym poziomie sportowym, a zawodnicy zaprezentowali dobre przygotowanie kondycyjne i taktyczne. Szczególne emocje towarzyszyły walkom finałowym, które były wyrównane i zacięte. Dobry poziom zaprezentowali także zawodnicy w konkurencji kihon i nunchaku.
Po rozegraniu wszystkich turniejowych konkurencji odbyły się gry i zabawy z udziałem startujących zawodników oraz dzieci z publiczności. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa przed Dobiesławia i Słowinem. Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 3 były dyplomy, medale oraz słodycze ufundowane przez Wójta Gminy Darłowo i Sołectwo Dobiesław. Sędzią głównym zawodów był prezes Polskiej Organizacji Ashihara Karate – Dariusz Winiarski, sędzią nadzorującym przebieg zawodów był Tomasz Zieliński, sędzią pomocniczym Paweł Lubner, a obowiązki sędziego czasowego pełnił Przemysław Łysakowski (wszyscy z Darłowa). Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Organizacji Ashihara Karate i Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych. Turniej był sprawdzianem formy dla młodych zawodników przed XVI Pucharem Pomorza Ashihara Karate, który odbędzie się 17 grudnia br. w Dobiesławiu.

info. KAKiJJ – Darłowo
Medaliści Mikołajki Dobiesław

Na zdjęciu: Medaliści V Mikołajkowego Turnieju Ashihara Karate w Dobiesławiu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *